Hrvatski boćari i boćarice izborili četiri finala te dva polufinala na Svjetskom prvenstvu u Kini

Subota, 27. listopada 2018. 20:51 Napisao/la  SC
Mateo Načinović i Carrolina Bajrić osvojili su broncu u mješovitoj štafeti

Hrvatski boćari i boćarice na Svjetskom prvenstvu za žene te kategorije U-18 i U-23 što se održava u Kini nižu sjajne rezultate.

Nakon što su Carrolina Bajrić (Čavle Škola boćanja) i Mateo Načinović (Pontese) osvojili brončano odličje u mješovitoj štafeti, Bajrić je izborila finale u bližanju i izbijanju u krug.

Mlada boćarica pobijedila je u polufinalu srpsku predstavnicu Natašu Antonjak 23:17 te će u finalu igrati protiv francuske predstavnice.

Nives Jelovica i Tanja Grubiša (obje Labin) su osigurale najmanje broncu u parovima. Jelovica i Grubiša u polufinalu se sastaju sa Francuskinjama.

U kategoriji do 18 godina Karlo Šaban (Sveti Jakov Jadranovo) je u pojedinačnom klasičnom osigurao finale protiv talijanskog predstavnika nakon što je pobijedio Argentinca 13:3.

Luka Gašpar (Ploče) također se bori za zlato u finalu bližanja i izbijanja u krug nakon polufinalne pobjede nad Slovencem Gašperom Povhom 15:14.

Gašpar u paru sa Filipom Matijašićem (Pazin) igra i polufinale protiv Srbije što znači da su osvojili najmanje brončano odličje.

U kategoriji do 23 godine Marin Ćubela (Noventa) i Mateo Načinović u štafeti nastupaju u finalu protiv Italije.

Ćubela je u brzinskom izbijanju osvojio brončano odličje.