PRVE ODBOJKAŠKE LIGE

Drenova slavila u Splitu, porazi obiju Rijeka i Kostrene

Subota, 25. listopada 2014. 20:03 Napisao/la  SC

Utakmica 3. kola, Druga jakosna skupina: Rijeka CO – Dubrovnik 0:3 (5:25, 18:25, 22:25)

Prva liga odbojkašica

SPLIT 1700 - DRENOVA 2:3

Utakmica 3. kola: Split 1700 - Drenova 2:3 (16:25, 25:17, 17:25, 25:22, 9:15). Dvorana Gripe. Gledatelja: 20. Suci: Špadina (Šibenik) i Jakovac (Kaštela).

SPLIT 1700:  Radošević, Zovko, Kačić, Bartolović, Penko, Glavinović, Peković, Lucić, Dimlić, Bakota, Begović, Klarić, Miholjević.

DRENOVA: Vučković, Savić, Surina, Buljat, Mudrić, Čargonja, Rajković, D. Kovačić, L. Kovačić, Marcto, Pavličić, Mavrinac.

Odbojkašice Drenove pobijedile su na gostovanju Split 1700 nakon dugih pet setova. Bio je to treći ogled Splita i Drenove u dvadesetak dana i treća pobjeda riječkog sastava.

U četvrtom setu SPlit je vodio 19:10, a Drenova se vratila i stigla na 20:22. Činilo se da bi izabranice Ilije Matića mogle stići do tri boda, ali Split je ipak osigurao peti set.

Drenova je posložila redove, povela 5:3, 8:6 i onda kod 12:9 serijom 3:0 privela meč kraju.

RIJEKA CO - DUBROVNIK 0:3

Utakmica 3. kola, Druga jakosna skupina: Rijeka CO – Dubrovnik 0:3 (5:25, 18:25, 22:25). Dvorana mladosti. Gledatelja: 50. Suci: Kranjc (Karlovac), Niessner (Čavle).

RIJEKA CO:  Bačić, Curać 1, Popić 1, Milosavljević (L), Barać, Boban 5, Francetić 1, Klobučar 3, Šćulac 12, Mioč 3, Kraljević 3, Vranješ.

DUBROVNIK:  Dežulović 9, Kalauz 1, Bogoje 9, Matušić, Curić 17, Marinović 5, Grgurević (L) 1, Leto, Šare, Adžić 8.

Napad poeni: Rijeka 19, Dubrovnik 37. Blok poeni: Rijeka 6, Dubrovnik 5. Servis poeni: Rijeka 4, Dubrovnik 7. Servis greške: Rijeka 8, Dubrovnik 7.  Neforsirane greške: Rijeka 16, Dubrovnik 9.

Odbojkašice Rijeke i dalje su na čekanju, Dubrovnik s Trsata odnio tri boda bez previše muke. U igri izabranica Igora Lovrinova i dalje je previše crnih rupa da bi se nosile s protivnicima. Prvi set bio je najbolji prikaz kako ne treba igrati, samo pet bodova domaćih odbojkaškica dovoljan je podatak koji opisuje sliku stanja na terenu.

Domaće odbojkašice živnule su u nastavku i pokazale da se mogu nositi s dubrovačkim odbojkašicama, ali sve to nije bilo dovoljno niti za osvajanje jednog seta.

KOSTRENA - NOVA GRADIŠKA 1:3

Utakmica 3. kola, druga jakosna skupina : Kostrena - Nova Gradiška 1:3 (20:25, 19:25, 25:22, 15:25).  Dvorana u Kostreni. Gledatelja: 100. Suci: Poropat (Rovinj), Miškulin (Sveti Lovreč).

KOSTRENA: Brajković, Zdrilić, Dujmić, Murgić, Vrbanc, Tićak, Bakarčić, Šaban, Šikić, Malatestinić, Cicović, V. Bačić.

NOVA GRADIŠKA: Tomašević, Papac, Šimunović, Mijić, valentić, Glasnović, Dautović, Čeliković, Blum, Zidrum.

Odbojkašice Kostrene protiv Nove Gradiške doživjele su drugi prvenstveni poraz. Izabranice Željka Bradarića većinom su bile osuđene loviti rezultat. U prvom setu gubile su 2:6. Uhvatile su pomalo priključak, ali kod 17:17 gošće su serijom 7:1 osvojile prvi set.

Nova Gradiška je na otvaranju druge dionice povela 8:2, a ovoga puta nije dopustila povratak. Treći set ponudio je nešto bolju igru domaćina. U završnici dionice s nekoliko poena Kostrena je izborila četvrti set. Ipak, gošće su kod 6:6 serijom 6:0 riješile sve nedoumice i pitanje pobjednika.

Prva liga odbojkaša

SISAK - RIJEKA 3:1

Utamica 3. kola, prva jakosna skupina: Rijeka - Sisak 3:1 (25:16, 23:25, 25:13, 25:23). Gledatelja: 100. Suci:  Mikulić, Perić (oba Zagreb).

SISAK: Hrnčević, Pavlić, Vakufac, Bakonji, Halihodžić, Tepavac, Sabljak, Duraković, Alić, Kadić, Sofilić, Išek.

RIJEKA: Lasić, Babić, Hrabrov, Osojnak, Lavić, Čule, Lešić, Smiljanić, Dukić, Dorić, Sušanj, Jurčević.