A-2 liga košarkaša: Lošinjani odigrali najefikasniju utakmicu, Kastavci zakasnili zbog kvara

Ponedjeljak, 09. ožujka 2015. 10:17 Napisao/la  SC

Utakmice 19. kola: Šanac - Kastav 80:64, Crikvenica - Škrljevo 79:87, Pula - Zamet 76:65, Kraljevica - Jadranka 81:91, Labin - Ghia Staff 79:66

A-2 liga košarkaša - 19. kolo

ŠANAC KARLOVAC - KASTAV 80:64 (16:12, 17:17, 25:14, 22:21)
ŠANAC: Požar, Josipović 20, Panjević 13, Beber 19, Katić, Razumić 17, Turković, Škrtić, Lukačić 9, Božić, Špehar, Novosel 2.
KASTAV: Miletić 6, Ivandić 11, Gušić 2, Saftić 7, Barnjak 20, Dobrić 2, Perić, Ilir 3, Plazibat 3, Maljevac 6, Ratko 4.

Kastavcima očito ne odgovara igra Šanca. Utakmica je odlučena u trećoj četvrtini kada su domaćini ostvarili 15 poena razlike. Utakmica je kasnila pola sata, jer se pokvario kombi u kojemu su Kastavci putovali.

CRIKVENICA – ŠKRLJEVO 79:87 (19:24, 15:24, 25:24, 20:15)
CRIKVENICA: Maruna 9, S. Domijan 3, Piškulić 3, B.Šamanić, Mandžuka 1, Komadina 21, M. Šamanić 16, Zoričić, M. Domijan, I. Benić, M. Benić 26, Dejanović.
ŠKRLJEVO: Surina 12, Kozlevčar, Prostran 13, Mitić, Amančić, Kraljić, Bjelanović 17, Modić 15, Gržinić, Trbović 8, Cvitanović 10, Velčić 12

Aramis Naglić debitirao je pobjedom na klupi Škrljeva, momčad kojega je u utakmici protiv izravnog konkurenta za prvo mjesto dokazala da u ligi objektivno nema konkurencije.

PULA 1981 – ZAMET 76:65 (22:23, 25:16, 11:11, 18:15)
PULA 1981: Sijamhodžić 4, Perdija 3, Maurel 2, Grašo P. 3, Radunić 16, Grašo A. 9, Starčević 17, Krizman 16, Mohorović, Rakić 2, Travica 4.
ZAMET: Delpin 4, Šibenik, Pilat, Vukić 33, Lipovščak 13, Klasan 2, Matovinović, Ferenčić, Cvitković, Jelenić 13.

Košarkaši Pule 1981 osvojili su važne bodove u borbi za treće mjesto na ljestvici. Ante Vukić pogodio je prvih 15 koševa za Riječane i bio je nerješiva enigma za obranu Pule, koji su bili konkretni u napadu pa na kraju prve četvrtine na semaforu stoji rezultat 22:23. U drugoj četvrtini Puljani dižu ritam, počinju igrati čvrstu obranu i na odmor odlazi s +9.

U nastavku Puljani su održavali prednost do početka zadnje četvrtine, kada su mladi Zamećani ostvarili seriju 10:0 i preokrenuli rezultat (58:60). Agresivnom obranom Puljani opet stječu prednost (68:60), koju Zamećani više nisu mogli ugroziti.

KRALJEVICA - JADRANKA 81:91 (11:23, 34:22, 14:25, 22:21)
KRALJEVICA: Nuić 9, Marečić 5, Brletić, Protega 9, Konjević 12, Krstinić 9, Đurić 10, Frančišković 4, Paštar, Perić 17, Bobanović 1.
JADRANKA: Barkijević, Stojnić 16, Herenda 5, Ivanišević 4, Tariba, Mužić 5, Kremenović 25, Kovačević 21, Žeželj 15, Lehocki.

Iako su prema običaju doputovali u nekompletnom sastavu, Lošinjani su svladali domaćina odigravši najefikasniju utakmicu sezone. Svih 40 minuta odradili su iskusnici Herenda i Kovačević, te mladi Žeželj.

LABIN - GHIA STAFF 79:66 (18:13, 26:29, 16:5, 19:19)
LABIN: Faraguna 10, Nadarević 22, Omanović, Verbanac 7, Fable, Zanamarija, Gligorović 28, Gobo 4, Mohorović 2, Juričić 6, Licul, Fable.
GHIA STAFF: Tomac, Fabris 2, Miletić 24, Krnjus 5, Jakus, Daus 19, Hek, Perić 5, Berton, Grubiša 5, Belina 6.