Riječani spasili četiri, pa propustili četiri meč lopte protiv Centrometala

Subota, 14. siječnja 2012. 20:33 Napisao  Marko Babić

Rijeka - Centrometal 2:3 (25:18, 24:26, 17:25, 32:30, 17:19). Riječani su tako drugu godinu za redom izgubili na domaćem terenu od Centrometala

Utakmica 12. kola Prve A lige odbojkaša: »Rijeka« – »Centrometal« 2:3 (25:18, 24:26, 17:25, 32:30, 17:19). Dvorana mladosti. Gledatelja 50. Suci: Pavić (Sisak) i Rajković (Rijeka).

RIJEKA: L. Lasić, Krmpotić, Branković, Jurišić, Hrabrov, Pečenković, Dorić, Srdoč, Jugo, D. Lasić, Jurčenić (L), Cibić.

CENTROMETAL: Kovač, Palinkaš, Puđa, David, Vabec, Križanović, Harambašić, Todorović, T. Posavec, M. Posavec, Gotak, Petran.

Odbojkaši Rijeke poraženi su u utakmici 12. kola Prve lige od Centrometala 2:3 (25:18, 24:26, 17:25, 32:30, 17:19). u kojoj su propustili četiri meč lopte u petom setu. Gosti su pak imali četiri meč lopte u četvrtom setu, a onu jednu u petom setu su iskoristili. Bio je to pravi maraton, utakmica u kojoj su obje ekipe imale priliku doći do pobjede, no na kraju su gosti drugu godinu za redom napustili Dvoranu mladosti uzdignutih ruku.

Riječani su zapravo ovim porazom najveću uslugu napravili susjedima iz Opatije koji su  na domaćem terenu svladali Daruvar, te su došli na bod zaostatka za Rijekom koja još uvijek drži četvrto mjesto.

Rezultati 12. kola: Zadar - Karlovac 3:0, Split - Rovinj 0:3, Opatija - Daruvar 3:0, Rijeka - Centrometal 2:3, Varaždin Volley - Sisak 0:3, Vukovar - Zagreb 3:0.

Poredak: Rovinj 31, Mursa PAN 30, Sisak 30, Rijeka 25, Opatija 24, Centrometal 18, Daruvar 17, Vukovar 17, Zagreb 11, Split 11, Šibenik 10, Karlovac 9, Zadar 9, Varaždin Volley 7 bodova.