Prva liga: Odbojkaši Rijeke protiv Croatije nastavili niz pobjeda, novi poraz Opatije

Subota, 19. listopada 2013. 22:16 Napisao/la  SC

Utakmice 3. kola: Rijeka - Croatia 3:1, Opatija - Karlovac 0:3

Prva liga odbojkaša

RIJEKA - CROATIA 3:1

Utakmica 3. kola Druge jakosne skupine Prve lige odbojkaša: Rijeka – Croatia 3:1 (25:22, 25:17, 21:25, 25:22). Dvorana mladosti. Gledatelja: 30. Suci: Kranjc (Karlovac) i Jurković (Sisak).

RIJEKA: L. Lasić 10, Krmpotić 8, Branković, Jurišić 22, Hrabrov 12, Komosar 1, J. Lasić 5, Lešić, Blagaić 1, Dorić 5, Sušanj 1, Jurčević (L).

CROATIA: Glavica, Šmitlehner 11, Martinko 3, Obradović, Fuzul 11, Petrović 5, Bingula 11, Matić 1, Totaj, Hrnčević 9, Herceg, Vidović.

Odbojkaši Rijeke ostvarili su i treću uzastopnu prvenstvenu pobjedu. Riječani su se dobro pomučili protiv Croatije, najviše zbog velikog broja pogrešaka u vlastitim redovima kojima su goste vraćali u igru.

U prvom setu Riječani su se odvojili, a gosti su uspjeli učiniti dionicu neizvjesnu kod 19:19. Ipak, domaćin je najviše zahvaljujući Jurišiću i blokovima Krmpotića slomio gostujući otpor. U drugom setu gosti su bili na 14:16, ali s nekoliko poena u nizu na servis Luke Lasića Riječani su se još jednom odvojili i udvostručili prednost.

Sve što su uspjeli realizirati u prva dva seta, vratilo im se u trećoj dionici kada su na naplatu došle pogreške. Srećom, riječki odbojkaši probudili su se na vrijeme i poveli u četvrtoj dionici 17:10. Onda je uslijedio novi pad Rijeke, gosti su bili nadomak povratka, ali sve se na kraju dobro završilo za izabranike Velimira Liverića.

Hrabov je donio 24. poen, a Luka Lasić pretvorio meč loptu u pobjedu.

OPATIJA - KARLOVAC 0:3

Utakmica 3. kola Druge jakosne skupine: Opatija - Karlovac 0:3 (20:25, 18:25, 16:25). Dvorana Marino Cvetković. Gledatelja: 30. Suci: Perić i Humski (oba Zagreb). Delegat: Čedomir Maksimovski (Rijeka)

OPATIJA: Vrkić, Balen, Poščić, Osojnak, Komes, Paris, Petrović, Brnčić, Čule, Dukić.

KARLOVAC: Đafer, Ličina, Stipanović, Blažević, D. Jakšić, F. Jakšić, Knežević, Brajdić, Belan, Ščulija, Gojak, Janjanin.