Kup Hrvatske: MOK Rijeka pobjedom nad Siskom napravio veliki korak prema Final Fouru

Srijeda, 20. studenog 2013. 20:48 Napisao/la  SC

Prva utakmica četvrtfinala: Rijeka – Sisak 3:1 (21:25, 25:19, 25:11, 25:14)

Kup Hrvatske u odbojci

RIJEKA - SISAK 3:1

Prva utakmica četvrtfinala: Rijeka – Sisak 3:1 (21:25, 25:19, 25:11, 25:14).

Dvorana mladosti. Gledatelja: 50.

Suci: Vurušić i Adamek (Zagreb). Delegat: Maksimovski (Križišće).

RIJEKA: L. Lasić 19, Krmpotić 1, Jurišić 15, Hrabrov 18, Komosar 7, Blagaić, J. Lasić 2, Jozić, Lešić 1, D. Lasić 3, Sušanj 6, Smiljanić (L).

SISAK: Ibradžić, Pavlić 4, Vakufac 3, Bakonji 1, Tepavac 20, Blažević, Duraković 3, Alihodžić, Kostelac 5, Išek 5.

Napad poeni: Rijeka 52, Sisak 32. Blok poeni: Rijeka 15, Sisak 8. Servis poeni: Rijeka 6, Sisak 1. Servis pogreške: Rijeka 13, Sisak 4. Neforsirane pogreške: Rijeka 13, Sisak 18.

Odbojkaši Rijeke napravili su veliki korak prema završnom turniru Kupa Hrvatske. Riječani su u prvoj utakmici odigrali dobru utakmicu i stekli prednost 3:1 protiv momčadi iz Prve jakosne skupine.

Domaćin je ponovo igrao na principu toplo-hladno, ali nakon gubitka prvog seta pokazao je karakter. Gosti su i u drugom setu poveli 5:3, a onda je domaćin predvođen Lukom Lasićem krenuo u preokret. Jednom kada je Rijeka preuzela kontrolu nad rezultatom (10:5) sve je krenulo na njihovu ruku i pokazali su da se imaju pravo nadati Final Fouru kojega treba potvrdizi za tjedan dana na uzvratu u Sisku.