PRVA LIGA ODBOJKAŠA

MOK Rijeka svladao pobjednika Kupa Hrvatske!

Subota, 23. veljače 2013. 21:07 Napisao/la  SC

Utakmica 2. kola Druge skupine: Rijeka - Rovinj 3:0. Četvrta skupina: Split - G. Vežica 3:1

RIJEKA - ROVINJ 3:0

Utakmica 2. kola Druge skupine Prve lige odbojkaša: Rijeka - Rovinj 3:0 (25:17, 25:22, 25:22). Dvorana mladosti. Gledatelja: 30. Suci: Ramić i Pavičić (oba Sisak). Delegat: Medač (Rijeka).

RIJEKA: D. Lasić 5, Krmpotić, Branković, Jurišić 14, Hrabrov 15, Bradarić, Cibić 14, Jozić, D. Lasić 6, Dorić, Sušanj 1, Jurčević (L).

ROVINJ: Nikačević, Poropat, Mikša 4, Arapović, Demirović 24, Kuhar, Jovanović, Sošić 1, Hrelja (L), Peršić, Ivanić 5, Bajagić 3.

Napad poeni: Rijeka 45 (Hrabrov 14), Rovinj 30 (Demirović 19).

Blok poeni: Rijeka 8 (D. Lasić 3), Rovinj 4 (Demirović 3).

Servis poeni: Rijeka 1, Rovinj 2.

Servis pogreške: Rijeka 8, Rovinj 6.

Neforsirane pogreške: Rijeka 15, Rovinj 12.

Odbojkaši Rijeke pobijedili su Rovinj, aktualnog pobjednika Kupa Hrvatske, i ostvarili su važnu pobjedu u borbi za ostanak u Prvoj jakosnoj skupini. Iako se još nalaze u zoni ispadanja, Rijeka je nakon pobjede kod Vukovara pokazala da se može nositi i protiv jačih suparnika.

Rijeka je u prve dvije donice pokazala odličnu igru, gosti iz Rovinja nisu imali nikakve šanse protiv razigranog domaćina. Rovinj je bio nešto aktivniji u trećoj dionici, ali sve je to bila nedovoljno protiv odličnih Riječana koji su najavili zanimljivu borbu za ostanak u Prvoj jakosnoj skupini.

SPLIT - GORNJA VEŽICA 3:1

Utakmica 2. kola četvrte skupine: Split - Gornja Vežica 3:1 (25:21, 21:25, 26:24, 25.20). SC Poljud. Gledatelja: 30. Suci: Juravić i Maričić.

SPLIT: Kovačev, Karaula, Boras, Mat. Šimac, Reljan, Mioč, Jukić, Talijan, Željković, Sladić, Mar. Šimac.

GORNJA VEŽICA: K. Pervan, Bukša, Rogić, Šimičić, Lasić, Grozdanić, S. Pervan.

Odbojkaši Gornje Vežice napravili su veliki korak unatarg u borbi za ostanak u Prvoj ligi porazom na gostovanju kod Splita. Vežičanima su presudile crne rupe u igri, a prva je stigla u prvom setu kada su Riječani imali vodstvo 14:10, ali ga nisu uspjeli zadržati.

Nakon što su osvojili drugi set, u neizvjesnoj trećoj dionici imali su čak i set loptu 23:24, ali opet nisu uspjeli realizirati prednost. U četvrtom setu održali su priključak do 18:18, ali više od toga nisu mogli.