PRVA LIGA ODBOJKAŠA

MOK Rijeka uvjerljiv u Vukovaru

Nedjelja, 17. veljače 2013. 16:24 Napisao/la  M. B.

Utakmica 1. kola, skupina 2 Prva jakosna skupina: Vukovar - Rijeka 0:3 (12:25, 19:25, 9:25)

Prva liga odbojkaša

VUKOVAR - RIJEKA 0:3

Utakmica 1. kola, skupina 2 Prva jakosna skupina: Vukovar - Rijeka 0:3 (12:25, 19:25, 9:25). Dvorana Borovo. Gledatelja: 50. Suci: Rakin i Radanović.

VUKOVAR: R. Tomić, Petković, T. Tomić, I. Tomić, Mrđanov, Prdić, Mihaljević, Franjić, Fehir.

RIJEKA: Jurišić, L. Lasić, D. Lasić, Babić, Hrabrov, Bradarić, Cibić, Jozić, Dorić, Sušanj, Jurčević.

Odbojkaši Rijeke na gostovanju kod Vukovara upisali su važna tri boda i tako krenuli u borbu za ostanak u Prvoj jakosnoj skupini Prve lige. Riječani su odlično otvorili utakmicu serijom 3:0, koja je do prve tehničke minute odmora narasla na pet poena prednosti 8:3. Kako je susret prolazio, razlika je rasla, na drugu tehničku minutu odmora izabranici Velimira Liverića otišli su sa sedam poena prednosti (6:16). Više nego dovoljno da mirno privedu prvu dionicu kraju u svoju korist.

Vukovar je u drugom setu izdržao do 6:6, nakon čega su Riječani pobjegli na 7:10. Domaćin se uspio vratiti i povesti 16:13, ali Riječani nisu namjeravali prepustiti domaćinu ništa i serijom 5:1 vratili su se u rezultatsku prednost. I to je ujedno bilo sve od Vukovaraca, riječki odbojkaši u trećem setu su poveli 9:2 i time riješili pitanje pobjednika do kraja dodatno deklasiravši suparnika.