Kostrena nadigrala drugoplasirani Cestorad

Subota, 09. veljače 2013. 20:27 Napisao/la  Ivan Milatić

Prva liga odbojkašica

KOSTRENA - CESTORAD 3:1

Utakmica 14. kola, druga jakosna skupina: Kostrena - Cestorad 3:1 (25:19, 28:26, 15:25, 25:21). Dvorana Kostrena Gledatelja: 30.

Suci: Ana i Dravko Stipaničev (oboje Rijeka). Delegat Miroslav Medač (Rijeka)

KOSTRENA: Giaconi, Močibob, Milinović, Bakarčić, Dujmić, Ljuština, Savić, Brčić, Todorović, Šikić, Vrbanc, Černjeka.

CESTORAD: Žurić, Pelin, Dogan, Lovrić, Mijoković, Tomić, Barunčić, Nikšić, Goričkić, Petričević.

Odbojkašice Kostrene drugom su uzastopnom pobjedom protiv ekipa iz Slavonije zaključile prvi dio prvenstva i sada mirno čekaju ponedjeljak u 9 sati kada će se izvlačiti parovi odnosno raspored Lige za ostanak. Nakon prvog poena za gošće, Kostrena je krenula rafalno i sa šest vezanih poena pokazale u kojem će smjeru ovaj susret ići. Sjajnom serijom servisa Suzane Dujmić Kostrena je otišla do 14:6. Gošće su uspjele smanjiti na 19:16 ali je st posve zasluženo nakon 22 minute pripao domaćim igračicama sa 25:22.

Presudan za konačni rezultat bio je drugi set. Bio je vrlo izjednačen. U igri poen za poen domaći se sastav odvojio na 9:7, pa je Cestorad s tri poena u nizu okrenuo na 9:10, a s nova tri poena Kostrena se vraća na plus dva (12:10) da bi nakon dvije minute dva poena viška imale gošće (12:14). Naravno, sistem toplo-hladno se nastavio. Kostrena je povela 15:14, pa je Cestorad poveo 15:16. Kostrena je novih dva poena prednosti imala kod 19:17 da bi gošće s nova tri vezana poena stigle do 19:20, a u samoj završnici seta Vinkovčanke su imale 21:23 i 22:24. No obje set lopte igračice trenera Željka Bradarića su spasile i preko Valentine Vrbanc stigle do set lopte (25:24). Gošće su uzvratile preko Ines Nikšić koja im donosi treću set loptu kod 25:26, sama završnica seta ipak je pripala domaćim igračicama koje sa 28:26 dolaze do 2:0 u setovima.

Treći set iz domaće je perspektive bio za brzi zaborav. Ivana Dogan sjajnom je serijom servisa gošće odvela do prednosti od 2:10. Na drugom tehničkom time outu bilo je 8:16 a na kraju seta 15:25.

U četvrtom setu opet je sve bilo izjednačeno do 4:4 a onda Kostrena serijom od četiri poena na prvi tehnički time out odlazi sa 8:4. Suzana Dujmić asom za 12:7 najavljuje novu seriju koja traje do 15:7, ali gošće se ne predaju i smanjuju na 16:14 i 17:15.Kostrena novim nizom poena odlazi na 22;15 i na kraju koristi drugu meč loptu za konačnih 25:21.