Kostrena osmom pobjedom zaredom završila sezonu

Subota, 23. ožujka 2013. 18:36 Napisao/la  Ivan Milatić

Utakmica 12. kola: Kostrena - Šibenik 3:0 (25:22, 25:18, 25:20)

KOSTRENA - ŠIBENIK 3:0 (25:22, 25:18. 25:20)

SD Kostrena Gledatelja: 70. Suci: Ana Stipaničev i Dravko Stipaničev (Rijeka)

Delegat: Čedomir Maksimovski (Križišće)

KOSTRENJA: Giaconi, Močibob, Fodlović, Dujmić, Ljuština, Savić, Smeraldo, Bakarčić, Todorović, Šikić, Vrbanc, Černjeka.

ŠIBENIK: Erak, Menđušić, Đilas, L. Jelić, I. Jelić, Papak, Čvrljak.

Odbojkašice Kostrene osmom su se pobjedom u nizu oprostile od sezone. Ovoga je puta pobijeđen Šibenik s  3:0 (25:22, 25:18, 25:20). Trener Željko Bradarić priliku je dao i nekim igračicama koje nisu imale puno minutaže tijekom sezone. Od početka do kraja kontrolirale su Kostrenjke tijek događaja na susretu. Valentina Vrbanc bila je najraspoloženija u domaćim redovima pa je i otvorila susret s 3:0. Istini za volju Šibenčanke su prišle na 9:8, no na drugom tehničkom time outu Kostrena je vodila 16:13. Iako su domaće vodile sa 20:15 zakomplicirale su si život dozvolivši gošćama da dođu do izjednačenja 21:21, ali ipak Kostrenjanke zahvaljujući servisima Valentine Vrbanc nakon 22 minute osvajaju set sa 25:22

Matea Papak uvela je gošće u drugi set sa 0:2 ali je Neva Ljuština uz pomoć suigračica okrenula sve na 4:2, potom je Suzana Dujmić povećala prednost Kostrene na 7:3. Polovinom drugog seta još jedna sjajna rola Valentine Vrbanc odvodi domaći sastav do 16:8, a iako je Kostrena u nekoliko navrata u drugom setu vodila i sa deset poena prednosti set je nakon 20 minuta završen rezultatom 25:18

I u posljednjem setu povele su gošće sa 0:1 a onda je Neva Ljuština sa pet vezanih poena odvela set u mirnije vode. Gošće se međutim nisu predavale i stigle su do 15:15 i 16:16 no to je od njih bilo sve. Valentina Vrbanc i suigračice rutinski su nakon ukupno 64 minute igre rutinski privele posao kraju.