1. liga odbojkašica: Drenova u Dubrovniku doživjela drugi prvenstveni poraz

Nedjelja, 16. studenog 2014. 20:42 Napisao/la  SC

Utakmica 6. kola, Druga jakosna skupina: Dubrovnik - Drenova 3:0  (25:9, 25:22, 25:18)

Prva liga odbojkašica

DUBROVNIK - DRENOVA 3:0

Utakmica 6. kola, Druga jakosna skupina: Dubrovnik - Drenova 3:0  (25:9, 25:22, 25:18).  Dvorana Gospino polje. Gledatelja: 150. Suci: Peslać i Ivković (oba Split).

DUBROVNIK: Aleksić, Dežulović, Kalauz, Bogoje, Marušić, Curić, Malinović, Štaka, Grgurević, Leto, Šare, Adžić.

DRENOVA: Matijević, Savić, Surina, Mudrić, Čargonja, Balen, D. Kovačić, L. Kovačić, Marcato, Pešut, Pavličić. Mavrinac.

Odbojkašice Drenove doživjele su drugi prvenstveni poraz na gostovanju u Dubrovniku. Riječanke nisu uspjele odgovoriti na servis domaćina, prijem  nije bio na potrebnoj razini. Ujedno, Drenova je bila bez usluga Barbare Buljat koja je susret propustila zbog bolesti.

Dubrovčanke su odlično otvorile utakmicu i povele 12:2 i za izabranice Ilije Matića nije bilo povratka. Drugi set bio je drugačija priča, Drenova je imala vodstvo 22:18, ali onda je uslijedila serija Dubrovnika 7:1. Anđela Kalauz odlično je servirala i druga dionica pokazala se presudnom. Drenova je u trećem setu održala neizvjesnost do polovice dionice, ali domaćin je novom serijom 6:0 priveo utakmicu kraju.