1. liga odbojkašica: Drenova ostala bez šanse za iznenađenje protiv Kaštelanki

Ponedjeljak, 22. veljače 2016. 13:09 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Skupina 3: Drenova - Kaštela DC 0:3 (12:25, 15:25, 10:25)

DRENOVA - KAŠTELA DC 0:3 (12:25, 15:25, 10:25)

Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja 100.

Suci: Raca - Turković (Zagreb).

DRENOVA: Pavličić, Matijević, Rajković,Mudrić, Žarković, Ivezić, Mavrinac, Stermole, Pavličić, Curač, Kalebić.

KAŠTELA DC: Aljinović, Stanović, Prkačin, Romić, Ljulj, Bazina, Roso, Maretić, Čagalj, Glavinić, Kapov, Matas.

Domaće igračice u igru su ušle vrlo slabo i anemično i dok su se snašle, visoke gošće su projurile do prvog seta.

Sa slabim prijemom servisa, uz brojne tehničke pogreške i predvidljivom pripremom napada, susret su odigrale neobjašnjivo loše, a igra je bez pravog otpora trajala nepuni sat vremena. U drugom setu rezultat je samo do 4:4 bio izjednačen, nakon čega je sve ponovno krenulo na stranu pokretljivijih gošći, koje su imale nekoliko vrlo raspoloženih pojedinki.

Glavinić, Stanović, Bazina i odlična serverka Prkačin dozvolile su samo 37 skromnih poena, od čega je domaća kapetanica Pavličić, koja nije imala širu podršku svojih suigračica, ostvarila trećinu učinka. U trećem setu mogla se je naslutiti mogućnost Drenove, ali ponovno vrlo kratko.

Ulaskom u posljednji set povele su domaće igračice 6:1, ali su gošće serijom 0:9 vrlo rano krenule po maksimalnu pobjedu.