Premijer liga: Košarkaši Adria Oil Škrljeva pobijedili Hermes Analiticu, korak bliže doigravanju

Nedjelja, 10. ožujka 2019. 13:49 Napisao/la  SC

Utakmica 16. kola: Hermes Analitica - Adria Oil Škrljevo 96:99 (26:24, 23:21, 23:29, 24:25), Nakon 95:95 Barnjak je pogodio za 95:97 44 sekunde prije kraja, a zatim je Uljarević bio dva puta precizan sa linije slobodnih bacanja

Karlo Uljarević (Adria Oil Škrljevo)
Karlo Uljarević (Adria Oil Škrljevo) Foto: KK Adria Oil Škrljevo

Premijer liga - 16. kolo

HERMES ANALITICA - ADRIA OIL ŠKRLJEVO 96:99 (26:24, 23:21, 23:29, 24:25)

KC Dražen Petrović. Gledatelja: 100

Suci: Vovk, Katić i Mikulić. Delegat: Ercegović

HERMES ANALITICA: Kordić 26 (3-6), Proleta 3, Ćubela 11 (2-2), Vlaić 19 (1-2), Foster 21 (2-3), Svoboda 16 (2-2), Češkić, Kalpić, P. Bjelanović, F. Bjelanović

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Kučan, Krstanović 24 (6-7), Ušić 2, Uljarević 26 (3-3), Yacoubou 10 (0-2), Štemberger, Lebo, Barnjak 11 (2-3), Cvitković, Šarac 12, Williams 14 (4-5)

Skokovi: Hermes Analitica 31 (7-24), Adria Oil Škrljevo 40 (15-25)

Trice: Hermes Analitica 10-26, Adria Oil Škrljevo 10-32

Slobodna bacanja: Hermes Analitica 10-15, Adria Oil Škrljevo 15-20

Košarkaši Adria Oil Škrljeva pobijedili su u Zagrebu Hermes Analiticu 96:99 i napravili još jedan važan korak prema plasmanu u play off.

Hermes Analitica dvoboj je otvorila sa dvije trice Filipa Kordića za 6:0, a s druge strane je uzvratio Karlo Uljarević za 6:3.

Domaći su u početnom periodu vodili glavnu riječ te su pet minuta prije kraja četvrtine, ponovno sa Kordićevom tricom pobjegli na plus 7, 14:7.

No, prednost se brzo istopila zahvaljujući Krstanoviću i Uljareviću te je Adria Oil Škrljevo izjednačilo 14:14 nešto manje od četiri minute prije kraja, a zatim prešlo i u vodstvo koševima Šarca i Yacouboua - 14:18.

Domaći su se vratili, ponovno izjednačili dvije i pol minute prije kraja te se do kraja prve četvrtine vodila izjednačena borba, a Hermes je na odmor otišao sa plus dva, 26:24.

Druga dionica također je donijela izjednačenu igru.

Gosti su vodili tri, četiri poena razlike, a zatim bi to domaćin stizao ili obrnuto.

U 12. minuti na semaforu je stajalo 32:32, a zatim su domaći u idućih pet minuta pobjegli na plus 7, 41:34.

Škrljevo se uspjelo približiti, zahvaljujući Ušiću, Uljareviću i Šarcu, no domaći su još jednom minutu i 48 prije poluvremena došli do plus 8, 47:39.

Do odmora je Škrljevo smanjilo na samo četiri poena zaostatka, 49:45 te na početku treće četvrtine ubacilo u višu brzinu.

Krstanović i Barnjak su osigurali izjednačenje 49:49, a zatim i vodstvo 53:55, pet i pol minuta prije isteka četvrtine.

Novo izjednačenje 55:55 bilo je posljednje u trećoj četvrtini.

U preostalih pet minuta Adria Oil Škrljevo je kontroliralo igru i održavalo malu prednost od četiri do šest poena.

Ipak domaći su se do kraja dionice uspjeli približiti na samo koš zaostatka, 72:74.

Tricom Fostera u nastavku to su preokrenuli, ali ne zadugo jer su tri uzastopna Krstanovićeva koša donijela gostima plus četiri, 75:79.

Izjednačujuća igra se nastavila, Škrljevo nije uspjevalo napraviti veću prednost kako bi utakmicu mirno privelo kraju.

Pet minuta prije kraja imali su plus pet, 83:88, ali su domaći koševima Svobode i Fostera stigli do minus jedan, 87:88.

Nakon 89:90, tri minute i 47 prije kraja Svoboda je pogodio tricu za 92:90. Uslijedila je trica Yacouboua, ali i Kordića za 95:93.

Barnjakovo slobodno bacanje primaklo je goste na pola koša, 95:94 minutu i 37 prije kraja sureta.

Svobodina tehnička pogreška osigurala slobodno bacanje Uljareviću koji je pogodio izjednačenje 95:95, a zatim je i Barnjak zabio koš za 95:97 44 sekunde prije isteka vremena.

Uljarević je iskoristio nove dvije prilike sa linije slobodnih bacanja za 95:99 i plus četiri dok je na semaforu stajalo 28 sekundi do kraja domaći su zvali predah.

Foster je promašio tricu i domaći su novu priliku dobili nakon prekršaja Uljarevića, no Kordić je pogodio samo jedno od dva slobodna bacanja za 96:99.