PREMIJER LIGA KOŠARKAŠA

Škrljevo poraženo u gostima kod Cedevite

Nedjelja, 11. studenog 2018. 13:59 Napisao/la  SC

Utakmica 6. kola: Cedevita - Adria Oil Škrljevo 86:79 (29:12, 13:23, 17:22, 27:22)

Premijer liga - 6. kolo

CEDEVITA - ADRIA OIL ŠKRLJEVO 86:79 (29:12, 13:23, 17:22, 27:22)

Dom sportova. Gledatelja: 400

Suci: Perlić, Peić i Šverko. Delegat: Kantar

CEDEVITA: Perković 7 (7-10), Buljević 3, Bošnjak 23 (6-6), Bajo 10 (1-2), Ćorić 16, Vitali 3, Jordano 2 (1-2), Jacović Vidović 3 (0-1), Radović, Wideman 22 (5-7)

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Štemberger 2 (2-3), Ušić 2, Šarac 11 (3-4), Williams 10 (3-4), Spence 2, Kučan 13 (2-2), Krstanović 19 (2-2), Krajina 2 (1-2), Cvitković, Vranković, Yacoubou 15 (4-4)

Skokovi: Cedevita 37 (7-30), Škrljevo 36 (15-21)

Slobodna bacanja: Cedevita 20-28, Škrljevo 17-21

Trice: Cedevita 8-25, Škrljevo 8-27

Košarkaši Adria Oil Škrljeva poraženi su u gostima kod Cedevite. Domaći su pobjedu osigurali u posljednjoj četvrtini nakon što je Škrljevo uspješno pružalo otpor u dobromd ijelu utakmice.

Škrljevo loše su odradili prvu četvrtinu.

Zabili su tek 12 koševa domaćoj Cedeviti koja je do isteka prve dionice stigla do brojke 29.

No, sredinom druge četvrtine gosti su se počeli vraćati.

Nakon Ćorićevog koša za 39:22, Kučan je realizirao oba slobodna bacanja, a Spence dodao jš koš za 39:26 četiri minute prije kraja.

Nekoliko domaćih uzastopnih grešaka, Škrljevo je iskoristilo te je Kučan dodao tricu za 39:29.

Bošnjak je bio uspješan sa linije slobodnih bacanja - 40:29, a isto je uspjelo, ali dva puta Šarcu nakon Yacoubouovog koša za 40:31 i prkršaja Radovića.

Tako je Škrljevo dvije minute prije kraja smanjilo zaostatak na sedam koševa - 40:33.

Bajo košem povećava prednost Cedeviti, no prije isteka poluvremena Šarac osigurava Škrljevu odlazak na odmor sa minus sedam, 42:35.

U trećoj četvrtini ponovno Šarac pogađa, a zatim tri poena dodaje Yacobou te Škrljevo dolazi na minus dva - 42:40.

Prvo izjednačenje onio je raspoloženi Šarac 42:42 u 22. minuti, a zatim Kučan tricom dovodi Škrljevo u prvo vodstvo - 42:45.

Bošnjak uzvraća sa tri poena za novo izjednačenje - 45:45, a Ćorić vraća Cedeviti vodstvo - 47:45 šest minuta i 45 sekundi prije kraja treće dionice.

do kraja treće četvrtine vodila se izjednačena borba, Škrljevo je ponovno bilo u vodstvu četiri i pol minute prije kraja nakon trice Yacobouoa - 52:53, a isti je igrač tricom osigurao minimlanu prednost i dvije minute prije kraja - 56:57.

Wideman je izjednačio za domaće 28 sekundi prije odmora, a Jordano osigurao koš prednosti Cedeviti uoči posljednje četvrtine 59:57.

Brzo je Spence izjednačio na otvranju četvrte dionice 59:59. No, Cedevita je odmakla na plus sedam - 66:59 zahvaljujući Bošnjaku i Vidoviću.

Do kraja susreta Škrljevo se uspjelo u nekoliko navrata približiti domaćima na samo tri poena razlike, ali to više nisu uspjeli stići i prestići.