Petak, 20. ožujka 2015. 23:35 Napisao  Patrik Mršnik

Susret polufinala: Kvarner - Medveščak 55:60 (13:20, 11:2, 7:20, 24:8)

Kup Hrvatske za košarkašice - poluzavršnica

KVARNER - MEDVEŠČAK 55:60 (13:20, 11:12, 7:20, 24:8)

Centar Zamet. Gledatelja: 400.

Suci: Štrok (Varaždin), Hadžić (Pula) i Blašković (Križevci).

KVARNER: B. Perić 8, Romih, Tomić 4, Miletić 2, Živadinović 7 (5-6), Kovačević, Vrsaljko 9 (3-8), Hajdin, Serdar 2, Tomljenović 7 (5-6), Čolić 16, Milković

MEDVEŠČAK: Begić 13 (1-2), P. Perić 3, Džankić 14 (5-8), Tikvić 21 (1-3), Borović, Šeda 1 (1-2), Todorić 2 (2-4), Petrak, Majstorović, Radoš 2, Premasunac 4, Livajušić

Slobodna bacanja: Kvarner 13-20 Medveščak 10-19. Trice: Kvarner 4-18 Medveščak 2-11

Skokovi: Kvarner 18 Medveščak 28. Osobne pogreške: Kvarner 22 Medveščak 23

Košarkašice Kvarnera nisu se uspjele plasirati u veliko finale Kupa Hrvatske koji nosi naziv pokojne proslavljene košarkašice, Ružice Meglaj-Rimac. Prejakom se pokazala ekipa zagrebačkog Medveščaka u utakmici koja je s pravom bila nazivana 'finalom prije finala'. Izabranice Damira Rajkovića platile su ceh zahvaljujući izrazito lošoj izvedbi u početku drugog poluvremena. Do kraja susreta pokazan je karakter, imale su domaće igračice i loptu za izjednačenje u posljednjem napadu, no pobjeda je ipak otišla na stranu zagrebačke ekipe.

Ključ susreta bila je treća četvrtina. Iako su domaće igračice postigle tek dvadeset i četiri poena za poluvrijeme, i bivale u zaostatku od osam poena na velikom odmoru, sve se činilo nadohvat ruke iako su već u uvodu utakmice Riječanke bile nadskakane. Agilnost i odlučnost u skoku krasila je ponajprije Begić i TIkvić, koje su upisale po šest skokova za Medveščak. Tikvić je i zabijala, pa je do poluvremena već imala deset poena, kao uostalom i Begić. Dominirale su gošće rastom, ali i preciznosti, pa i agresivnosti. Nerjetko su igrale agresivno, u bonusu bi redovno bivale već u prvoj polovici četvrtine.

Kod Kvarnera valja istaknuti tek dvojac Perić - Čolić. Riječka razigravačica zabila je osam poena, od čega dvije trice u trenucima kad je Kvarner u posljednjoj četvrtini hvatao veliki zaostatak od 31:52, koliko je stajalo na semaforu uoči početka posljednje četvrtine. Živadinović je tada gađala slobodna bacanja, za razliku od gošće Džankić, koja je u zadnje dvije minute promašila tri bacanja. Kvarner se vratio na 55:58, no više od toga nije moglo. Prvi su koš u drugom poluvremenu Riječanke postigle tek nakon gotovo punih sedam minuta igre, dovoljno to govori o broju propuštenih prilika za priključak i u ranijoj fazi susreta.

U prijašnjem susretu polufinala dubrovačka Ragusa svladala je zagrebačku Croatiju rezultatom 53:42, pa će se tako u subotu od 18 sati boriti s Medveščakom za troej pobjednica Kupa.