A-1 liga košarkašica: Kvarner pobjedom protiv Medveščaka izborio majstoricu u Zagrebu

Srijeda, 29. travnja 2015. 21:50 Napisao/la  SC

Četvrta utakmica doigravanja: Kvarner - Medveščak 52:48 (10:19, 16:13, 14:7, 12:9). Riječanke u subotu igraju odlučuju utakmicu u Zagrebu nakon što su ih praktično svi otpisali poslije dva uvjerljiva poraza

A-1 liga košarkašica - finale doigravanja - 4. utakmica

KVARNER - MEDVEŠČAK 52:48 (10:19, 16:13, 14:7, 12:9)

Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja. 200.

Suci: Hordov (Zadar), Kardum (Šibenik) i Čanković (Zadar)

KVARNER: Perić 5, Tomić 1 (1-2), Miletić, Živadinović 10 (4-6), Kovačević, Vrsaljko 5 (3-4), Hajdin, Serdar 2, Tomljenović 2 (2-2), Čolić 27 (6-8), Šimunović, Milković

MEDVEŠČAK: Begić 8 (2-4), Perić 2 (2-2), Džankić 10 (5-7), Tikvić 10 (2-3), Borović 2 (2-2), Šeda 11, Todorić 2 (2-2), Petrak, Majstorović, Radoš, Premasunac 3 (1-2), Livajušić

Slobodna bacanja: Kvarner 16-22 Medveščak 16-22. Trice: Kvarner 4-15 Medveščak 4-19

Skokovi: Kvarner 28 Medveščak 38. Osobne pogreške: Kvarner 23 Medveščak 23

Košarkašice Kvarnera ostvarile su sportski podvig, pobjedivši Medveščak u četvrtoj utakmici u doigravanju za prvaka. Riječanke u subotu igraju odlučuju utakmicu u Zagrebu nakon što su ih praktično svi otpisali poslije dva uvjerljiva poraza na početku doigravanja.

Dok se dvoranom Dinko Lukarić orilo "Idemo u Zagreb", teško je bilo suspregnuti emocije na parketu gdje su košarkašice Kvarnera drugi put uspjele u osnovnom naumu. Spustile su Medveščak ispod crte koja jamči pobjedu sa šezdesetak poena...

Kvarner je pobjedu u Zagrebu odnio s 40-minutnom "matchup" zonom, stoga nije bilo razloga mijenjati recept. No, Braslav Turić je donekle prilagodio napad, gošće su u četvrtoj tekmi nalazile prostora za Ivanu Tikvić, pa je zabila više od polovice (9 od 19) koševa u prvoj četvrtini. Ušlo je nešto šuteva (Šeda, Džankić), što je znak da su Riječanke bile u problemu.

Sve je u trećoj četvrtini sugeriralo triler završnicu, Begić je rano zaradila četvrti, pa i peti faul, a obrana gošći nije znala što bi s Čolić koja je iz 'picka' ili zabijala ili pronalazila Vrsaljko.   U nervoznoj završnici domaće košarkašice bile su mirnije, Čolićka je 25 sekundi prije kraja pogodia tricu za 49:46 i najavila veliko slavlje.

U petu utakmicu Kvarner ulazi s velikom psihološkom prednošću... Kako god utakmica završila, Medveščak više nije bauk!