Riječani u Jazinama do druge pobjede u Ligi za ostanak

Srijeda, 28. ožujka 2012. 19:17 Napisao  Luka Variola

Sonik Puntamika - Kvarner 2010 74:77. Riječani su u posljednjih pet minuta napravili seriju 18:9 i tako susret odveli prema dva gostujuća boda koja bi se mogla pokazati presudnima u sačuvanju prvoligaškog statusa

Dvorana Jazine. Utakmica 2. kola A-1 lige za ostanak: Sonik Puntamika - Kvarner 2010 74:77 (23:20, 16:19, 17:24, 18:24). Gledatelja: 100.

SONIK PUNTAMIKA: JurjeviĆ 5, Grabovac 8, Marić 11, Pešut 17, Šarlija 18, Dražović 2, Šegarić, Drezga 7, Čakarun 4, Vranes, Jurlina 2, Ramljak.

KVARNER 2010: Češković 27, Boban 5, Blajić 4, Legović, Juričić 11, Kučan, Surina 4, Pehar 10, Cinac, Lipovščak, Širko, Šimović 16.

Košarkaši Kvarnera 2010 ostvarili su drugo slavlje u Ligi za ostanak, pobijedivši u gostima momčad Sonik Puntamike 77:74. Riječani su u posljednjih pet minuta napravili seriju 18:9 i tako susret odveli prema dva gostujuća boda koja bi se mogla pokazati presudnima u sačuvanju prvoligaškog statusa. U riječkim redovima najefikasniji su bili Matija Češković (27) i Te Šimović (16), dok su Zadrane predvodili Šarlija (18) i Pešut (17).

Domaćin je prvi puta pobjegao u 8. minuti nakon što je Šarlija poentirao uz prekršaj Šimovića i potom pospremio slobodno bacanje za + 11 (22:11). Riječani se vraćaju nakon što su u preostalom vremenu prve dionice zabili devet i pritom primili samo jedan koš (22:23). Zadrani poluvrijeme zatvaraju serijom 6:0 i na odmor odlaze s dvoznamenkastom prednošću (39:29). Nastavak su bolje otvorili Naglićevi Puleni i nakon serije 19:8 u 26. minuti prvi puta preuzimaju vodstvo (47:48). U posljednjih pet minuta ušlo se s + 6 za domaćina (65:59), ali su Riječani odličnom igrom na kraju preokrenuli rezultat i upisali zlata vrijedne bodove.

Ostali rezultati drugog kola: Dubrovnik - Darda 81:56, Alkar - Križevci 65:63.