1. HKL: Kvarner 2010 poražen u završnici utakmice u Dubrovniku

Srijeda, 12. travnja 2023. 20:17 Napisao/la  SC

Prva košarkaška liga - Liga za prvaka, 4. kolo

DUBROVNIK - KVARNER 2010 73:69 (20:21, 23:9, 19:23, 11:16)

SD Gospino polje. Gledatelja 100

Suci: Roko Hordov, Ivan Hajduk, Josip Strikić

Košarkaši Dubrovnika dokazali su da su najbolja momčad lige iako je riječka momčad ostavila dobar dojam.

U prvoj četvrtini Riječane je predvodio sjajni Fells s 9 poena, Vujičić (9 poena) bio najzaslužniji da su domaćini bili egalu.

U drugoj četvrtini Dubrovnik je ostvario presudnu prednost, Vujičić je dodao još 8 poena, riječka momčad nije imala rješenja u napadu za domaću obranu.

U festival trica u nastavku Riječani su došli na samo 6 koševa zaostatka, Štemberger je pogodio 5, a Dubelj 4 trice.

Na početku zadnje četvrtine Kvarner 2010 je došao na samo 4 poena zaostatka, imali su Riječni prilike za povratak u utakmicu, pred kraj su došli na dva koša zaostatka (69:67).

Nakon time-outa Vujičić je pogodio za 71:67, Štemberger je iz slobodnih bacanja opet smanjio vodstvo domaćina (71:69) da bi Vujičić iz dva slobodna bacanja postavio konačnih 73:69.

Domaću momčad predvodili su Vujičić (21), Dubelj (18) i Raguž (16), pogledajte statistiku igrača Kvarnera 2010.