A-2 liga košarkašica: Kvarner pobjedom u Zagrebu praktično osigurao plasman u A-1 ligu

Nedjelja, 23. travnja 2017. 10:42 Napisao/la  SC

Utakmica 3. kola: Zagreb - Kvarner 54:86 (18:20, 8:17, 18:22, 10:27). Košarkašice Kvarnera ostvarile treću pobjedu u trećoj utakmici

Air Kety (Matijević) sa 14 skokova i 27 poena (eff 38, 80% šuta iz igre) i Lory (Purina) sa 11 skokova, 9 asistencija i 25 poena (eff 34, samo 1 asistenciju kratka od triple double) predvodile su Kvarner do pobjede (86:54) u Zagrebu.

Kvarner je dokazao, barem u ovom prvom dijelu, da mu u ligi za prvaka A-2 lige nema ravna, tri utakmice, tri pobjede i koš razlika +81.

Ovom pobjedom i ovom koš razlikom Kvarner je praktično osigurao A-1 ligu, više igrom nego samim rezultatom.

Inače, utakmica je bila tvrda, Kvarner je odličnom drugom četvrtinom napravio 11 razlike, da bi u drugom poluvremenu prednost povećavao iz minute u minutu i na kraju se zaustavio na +32.

Šut iz igre od 45%, trice 30%, 55 skokova, 20 asistencija i ukupna valorizacija +105, naspram 29% iz igre, 11% trice, 44 skoka i 11 asistencija te +43 valorizaciju Zagreba, još upečatljivije nego sam rezultat govore o razlici u kvaliteti.

Obrana Kvarnera ponovno je protivnika ostavila na svega 54 poena, pa se Zagrebašice mogu pohvaliti da su Kvarneru postigle više poena od Dubrave (53) i Murse (51)... Ali, i primile su više.

Da su Kvarnerašice bile preciznije sa linije slobodnih bacanja, Zagreb bi inkasirao stotku...

Jedna pobjeda od preostale tri utakmice osigurat će Kvarneru naslov prvaka A-2 lige...

Utakmica 3. kola: Zagreb - Kvarner 54:86 (18:20, 8:17, 18:22, 10:27)