A-1 liga košarkaša: Kvarner poražen u Zaboku, Riječani propustili pobjedu u zadnjem napadu

Subota, 11. veljače 2017. 21:14 Napisao/la  SC

Utakmica 17. kola: Zabok - Kvarner 2010 85:83 (34:17, 15:27, 17:12, 19:27)

A-1 liga košarkaša - 17. kolo

ZABOK - KVARNER 2010 85:83 (34:17, 15:27, 17:12, 19:27)

Sportska dvorana srednje škole Bedekovčina. Gledatelja: 200

ZABOK: Zrnić 12 (1-2), Jambrović 7 (1-2), Kapusta 4, Puljko 20 (5-6), Polutak 14 (4-4), Tomsick 4, Palac 4, Vodopija, Babić 7 (4-6), Črnjević 6 (0-2), Tuđen, Vrlika 7 (1-1)

KVARNER 2010: Vucić 14 (0-2), Kučan 3, Štimac 11 (3-3), Butorac 11 (2-6), Veljačić 24 (3-4), Barnjak 2, Antunović, Vidmar, Miličević 10 (3-4), Kalpić 4 (2-2), Pešut 4 (2-2), Vujičević

Slobodna bacanja: Zabok 16-23, Kvarner 2010 15-23

Skokovi: Zabok 30 (12-18), Kvarner 2010 29 (12-17)

Košarkaši Kvarnera 2010 nisu uspjeli pobijediti Zabok u gostima.

Riječki košarkaši  tek su u posljednjoj minuti utakmice uspjeli stići prednost domaćina.

Kvarner 2010 je mogao i do pobjede u posljednjem napadu, kada je Veljačić potražio rješenje u Štimcu, koji nije uspio poentirati te su domaći uzeli loptu i zaradili slobodna bacanja.

Oba bacanja su promašena, ali domaći su se uspjeli izboriti za loptu i zabiti pobjednički koš.

Riječki košarkaši na poluvremenu su imali samo pet poena zaostatka, no u trećoj dionici su se događale crne rupe u napadu, koje su košarkaši Zaboka iskoristili i ponovno pobjegli u sigurnu zonu.

U posljednjoj četvrtini Kvarner je smogao snage za izjednačenje, ali nes(p)retno nije uspio realizirati posljednji napad.