1. liga košarkaša: Kvarner 2010 ostvario prvu pobjedu, Grafičar pao u završnici

Subota, 21. listopada 2017. 22:06 Napisao/la  SC

Utakmica 2. kola: Kvarner 2010 - Grafičar 80:75

Marijan Mance (Kvarner 2010) Foto: Lario Tus

KVARNER 2010 - GRAFIČAR 80:75 (21-22, 21-23, 15-6, 23-24)

Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja:

KVARNER 2010: Delpin 7, Vucić 20, Brajdić 5, Krstinić 6, Kučan 12, Odak 8, Ćavar 5, Ferenčić 10, Šibenik, Cvitković 5, Šamanić 2, Marinčić

GRAFIČAR: Hatlak 4, Štefan 10, Mar. Novak 2, Prprović 9, Man. Novak 31, Nakić, Mat. Novak 7, Dijanušić, Siladić 2, Poljak 10.

Kvarner 2010 je ostvario prvu pobjedu svladavši Grafičara na Kozali.

Riječki drugoligaš je serijom 7-2 otvorio utakmicu protiv Grafičara kojem nije dugo trebalo da uhvati korak za bivšim premijerligašem. Tako je već sredinom četvrtine rezultat bio 11:11, a ubrzo i 11:15 za Grafičar što je probudilo Kvarner koji se ubrzo vratio u egal, ponajviše zahvaljući Luki Odaku te Mati Vuciću (21-22).

U drugoj četvrtini domaći košarkaši zaostaju za gostima, no uspjevaju doći na tri kožša zaostatka uoči poluvremena 42:45.

Drugo poluvrijeme je donijelo izjednačenje i bijeg Kvarnera na plus šest, 57:51. Četiri minute prije kraja Grafičar izjednačava 63:63, no tada su ključne koševe zabili Delpin, Ferenić i Kučan. Grafičar nije mogao parirati tricama domaćih.

Najučinkovitiji u redovima domaćih bio je Mate Vucić sa 20 koševa i 15 skokova.