Četvrtak, 15. veljače 2018. 20:09 Napisao/la  SC

Final Eight, četvrtfinale: Škrljevo – Cibona 72:80

Final Eight Kupa Krešimir Ćosić - četvrfinalna utakmica

ŠKRLJEVO – CIBONA 72:80 (23:16, 16:20, 16:26, 17:18)

Dvorana Krešimir Ćosić. Gledatelja 300

Suci: Luka Kardum, Krunoslav Peić, Josip Radojković

ŠKRLJEVO: Šarac 2, Štemberger 18, Jashari, Ušić 7,   Barnjak 9, Boban 3, Hrnjaš, Perković 8,   Konjević 14,   Radunić 6, Furlan, Janc 5

CIBONA: Bilinovac 8, Uljarević 6, Ratkovica 5, Geramipoor 3, Žorić 17, Ćorić 1, Gilbert 3, Novačić 10, Bošnjak 8, Rozić 15, Ljubičić, Tomas 4

Košarkaši Škrljeva doživjeli su poraz (72:80) od Cibone u utakmici četvrtfinala Kupa koju nije vodio gripozni trener Damir Rajković.

Pomoćnik Mirko Ščekić dobio je priliku voditi momčad u povijesnoj utakmici za Škrljevo, koje je opravdao najave da će utakmica protiv favorizirane Cibone biti neizvjesna.

Razloge poraza djelomično treba tražiti u promjeni sudačkog kriterija u nastavku utakmice, ali najviše zbog previše nervoze u završnici utakmice kada je jedino iskusni Siniša Štemberger djelovao staloženo.

Vjerojatno bi završnica utakmice bila drugačija da je Davor Konjević mogao igrati zadnju četvrtinu, najbolji strijelac Premijer lige zbog pet osobnih morao je sjesti na klupu pred kraj treće četvrtine.

Nije Cibona igrala uvjerljivo ni kada je Škrljevo brzalo u napadačkim akcijama, nudila se zagrebačka momčad sve do zadnjih minuta, posebice u razdoblju kada su Zagrepčani igrali bez Luke Žorića opterećenog prekršajima.

U rastrganoj završnici Škrljevo je igralo korektno u obrani, šteta da Štemberger nije imao još jednog raspoloženog suigrača, kada je Cibona podignula razinu agresivnosti.

- Sigurno da nisam zadovoljan utakmicom. Međutim, bolje je na startu ovakvog turnira odigrati lošije i pobijediti pa sutradan odigrati bolje. Čestitam svojim momcima, dobili smo tešku utakmicu. Nastojali smo proširiti rotaciju što nas je dovelo u par rezultatskih obrata. Drugo poluvrijeme smo ušli borbenije i sa više koncentracije. Imali smo pozitivan ritam kojeg smo držali do samog kraja, kazao je trener Cibone Ante Nazor.

U prvom dijelu utakmice Škrljevo je nevjerojatnom serijom 18:1 steklo prednost na odmoru i pokazalo da je imalo potencijala za iznenađenje.