Košarkaši Škrljeva pobjedom nad Klosterneuburgom osigurali četvrtfinale Alpe Adria Cupa

Subota, 01. prosinca 2018. 21:51 Napisao/la  SC
Corey Spence (Adria Oil Škrljevo)
Corey Spence (Adria Oil Škrljevo) Foto: KK Adria Oil Škrljevo

Alpe Adria Cup - 5. kolo skupina C

ADRIA OIL ŠKRLJEVO - KLOSTERNEUBURG 100:91 (30:23, 20:27, 22:18, 28:23)

SD Mavrinci. Gledatelja: 200

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Šarac 19 (3-4), Yaconou 12 (4-6), Štemberger 16 (1:1), Ušić 20 (2-2), Spence 14, Lebo -2 (0-1), Krajina 6 (0-1), Kučan, Williams 12 (6-6), Krstanović 3

KLOSTERNEUBURG: Ch. Leydolf 2, Miletić 32 (7-7), Cl. Leydolf -1, Burgemeister 10 (2-2), Greimeister 20 (6-7), Bauer 19, Kolonovics, Kiić 3, Blažević 19 (2-2),

Slobodna bacanja: Adria Oil Škrljevo 20-27, Klosterneuburg 17-18

Skokovi: Adria Oil Škrljevo 38 (20-18), Klosterneuburg 32 (11-21)

Trice: Adria Oil Škrljevo 12-33, Klosterneuburg 8-24

Košarkaši Adria Oil Škrljeva došli su do četvrte pobjede u skupini C Alpe Adria Cupa pobjedivši BC Klosterneburg Dukes 100:91.

Početak je bio u znaku domaćina, zatim su košarkaši Škrljeva prednost nakratko prepustili Bečanima, ali do kraja utakmice ipak su uspjeli vratiti vodstvo i pobijediti.

Domaćin bolje otvara utakmicu. Nakon nepune tri minute ima plus osam - rezultat je 12:4.

U tom periodu igre za Adria Oil Škrljevo zabijaju Yacaubuo i Krajina.

U sedmoj minuti domaćin ima i plus devet (17:8), da bi Klosterneuburg Dukes dvije minute kasnije došao na minus dva (17:15), pojanprije zahvaljujući Greimeisteru.

Minutu i 52 sekunde prije kraja prve četvrtine gosti dolaze u minimalno vodstvo 19:20, da bi domaćin na isteku prvih deset minuta imao plus sedam 30:23.

Nastavak je donio stalnu prednost Škrljeva, koje ima od četiri do sedam razlike.

No gosti se ne predaju, pa se na veliki odmor odlazi pri rezultatu 50:50.

Treću četvrtinu bolje otvaraju gosti, koji nakon tri minute imaju plus četiri - 55:59.

Škrljevo se vraća u susret serijom 9:0, pa ponovno ima prednost 64:59.

Na isteku tridesete minute na semaforu stoji 72:68 za domaćina.

U posljednjih deset minuta kod gostiju se razigrao Srbin Predrag Miletić, koji je na kraju bio najučinkovitiji igrač utakmice postigavši 32 koša.

Domaćin je do pobjede došao u posljednje tri minute, kada se odvaja na 91:84.