Hrvatski košarkaši pobijedili Ukrajinu i osvojili triangolo održan u opatijskoj dvorani

Ponedjeljak, 14. kolovoza 2017. 20:24 Napisao/la  SC

Hrvatska - Ukrajina 79:74

Hrvatska košarkaška reprezentacija pobjednik je HEP međunarodnog turnira Opatija 2017.

U drugoj utakmici hrvatski košarkaši pobijedili su Ukrajinu  79:74s dvama pobjedama osvojili prvo mjesto na triangolu održanom u opatijskoj dvorani Marino Cvetković.

U utakmici protiv Ukrajine izbornik Aco Petrović koristio je igrače koji su manje igrali protiv Slovenije u subotu, što su iskoristili (Mavra, Buva) igrači iz drugoga plana koji su iskazali zanimljiv potencijal.

Zapravo, Ukrajina je najbolje minute odigrala kada su na parketu kratko boravili nositelji igre hrvatske reprezentacije, prvo poluvrijeme pripalo je gostima (39:34).

U trećoj četvrtini Mavra i Buva vratili su  vodstvo, predvođeni uvijek angažiranim Darijom Šarićem  hrvatska momčad stekla je prednost koju više nije isputila do kraja iako su se u završnici Ukrajinci ponoov približili.

Ivan Buva susret je završio sa 17 poena, Dario Šarić dodao je 16 uz četiri skoka, a Dominik Mavra ubacio je 11 poena.