A-1 kvalifikacije: Škrljevo slavljem u Virju stavilo sve u svoje ruke glede promocije

Nedjelja, 03. svibnja 2015. 22:11 Napisao/la  SC

Susret 7. kola: Podravac - Škrljevo 68:78 (24:13, 9:22, 16:22, 19:21). Košarkaši Škrljeva napravili su još jedan veliki korak ka ostvarenju cilja - plasmanu na jedno od prva dva mjesta u kvalifikacijama za A-1 ligu.

A-1 kvalifikacije - 7. kolo

PODRAVAC - ŠKRLJEVO 68:78 (24:13, 9:22, 16:22, 19:21)

SC Virje. Gledatelja 300.

Suci: Alfred Jovović (Velika Gorica), Živko Mirilović (Karlovac) i Dubravko Muhvić (Zagreb)

PODRAVAC: K. Molnar 16 (1-2), Šiprak 15 (7-8), Drljanovčan, Hrženjak, Balatinec, Kenđelić 6, Šestak 5 (1-2), L. Molnar, Koščić 16 (4-6), Baruškin 10 (2-4), Nikolić, Arlović

ŠKRLJEVO: Surina 17 (5-8), Kozlevčar, Prostran, Češković 17 (1-1), Vidmar 2, Milekić 8 (2-2), Salamun 10 (3-4), Kraljić, Trbović 16, Modić, Cvitanović 8 (0-2), Velčić

Slobodna bacanja: Podravac 15-22 Škrljevo 11-17. Trice: Podravac 5-24 Škrljevo 9-28

Skokovi: Podravac 27 Škrljevo 36. Osobne pogreške: Podravac 21 Škrljevo 25

Košarkaši Škrljeva napravili su još jedan veliki korak ka ostvarenju cilja - plasmanu na jedno od prva dva mjesta u kvalifikacijama za A-1 ligu. Na vrlo neugodnom gostovanju u Virju kod Podravca momčad Aramisa Naglića upisala je pobjedu od deset koševa viška. Dvojac najefikasnijih, Surina i Češković zabio je po sedamanest koševa, Igor Trbović dodao je šesnaest koševa uz četiri postignute trice.

Ipak, nije krenulo odviše dobro. Na ulasku u petu minutu na semaforu je svjetlilo 15:0 za domaćine, tek je tada Igor Trbović zabio svoju prvu tricu na utakmici s kojom je Škrljevo krenulo u hvatanje priključka. Trbović je tricu zabio i za 18:8, a domaćini su na prvi veći odmor otišli s visokih jedanaest koševa prednosti. No, ona se do poluvremena istopila. Dapače, Škrljevo je povelo već u 16. minuti novom tricom Trbovića (26:28). Bila je tada gotova serija gostiju od 15:2, na poluvrijeme se otišlo sa 33:35.

Škrljevo je nastavilo u istom ritmu do kraja, domaći trener Hrženjak nije bio dobro opremljen igračkim kadrom spremnim za rotaciju. Iskusnici (Šiprak, Koščić, Šestak) već su bili umorni kada su gosti nastavili u istom tonu. Na prvo izraženije vodstvo gosti odlaze sredinom trećeg perioda (40:50), takva je prednost ostala do kraja.

Škrljevo u srijedu od 19.30 sati na Mavrincima dočekuje Požegu, nakon čega slijedi gostovanje u Zagrebu kod Hermes Analitice koje će prema svemu sudeći odlučiti pobjednika kvalifikacija i izravnog putnika u prvu ligu.