A-2 LIGA KOŠARKAŠA

Škrljevu triler na Mavrincima

Subota, 11. listopada 2014. 21:23 Napisao  Patrik Mršnik

Utakmica 1. kola: Škrljevo - Kastav 73:71 (16:20, 28:17, 12:28, 17:6). Kastavci prosuli vodstvo u završnici

Košarkaši Škrljeva pobijedili su Kastav na domaćem parketu u utakmici prvoga kola A-2 lige rezultatom 73:71. U trileru kakav se rijetko viđa na drugoligaškim parketima Kastavci su imali vodstvo od dvanaest koševa prednosti uoči završnih deset minuta, no uspjeli su to prosuti te postići samo šest poena u posljednjoj četvrtini.

Furiozno su krenuli Kastavci, tricama Barnjaka i Miletića došli do 6:0 nakon minute i pol, Miletić je zabio i za 6:11 odmah zatim. Sve je to dalo elana momčadi Kastva koja je kroz cijelu utakmicu na elan i timsku snagu pokušavala slaviti, no presudilo je iskustvo uz nezaobilazan faktor sreće u egal-utakmicama. Ulaskom Nikice Šljuke na parket stvari se u bitnome mijenjaju. Bivši igrač Slavonskog Broda stavio je dvije trice i doveo Škrljevčane na 21:22 početkom druge dionice. Otpočela je tako serija domaćih 14:0 koju je prekinuo Barnjak tricom za 32:25. Prvo su vodstvo domaći imali kod 23:22, kada je četiri poena vezao Kozlevčar.

Kastavci se vraćaju na 44:44 odmah početkom nastavka , rade mini-seriju 0:6 u prve dvije minute. Domaći su bez koša gotovo pet minuta, serija doseže 0:15, kada Kučan stavlja četiri vezana poena (48:52). Miletić stavlja dvije nove trice, polaže i Barnjak za najvećih kastavskih 48:60. Psihološki je gostujući sastav tada bio na vrhuncu, no odlučila je posljednja četvrtina.

U kojoj su Škrljevčani samo gađali. Modić, Surina, pa i Trbović kada je bilo najpotrebnije zabijaju za pobjedu u triler-završnici. Kastavci su tražili i produžetke, no koš Škrgića postignut je nakon posljednjeg zvuka sirene.

ŠKRLJEVO - KASTAV 73:71 (16:20, 28:17, 12:28, 17:6)

ŠKRLJEVO: Mitić 2, Šljuka 8, Prostran, Kučan 6, Modić 18, Gržinić, Trbović 8, Štefančić, Kozlevčar 8, Šarčević, Surina 16, Velčić 5

KASTAV: Miletić 26, Škrgić 6, Gušić, Saftić 4, Barnjak 16, Stanić 8, Dominik, Matek, Konjević, Plazibat 9, Maljevac 2, Legović