Subota, 05. prosinca 2015. 15:46 Napisao/la  SC

Zaostala utakmica 14. kola: Naprijed - Grobničan 1:0

Međužupanijska liga NS Rijeka - zaostala utakmica 14. kola

Strijelac: 1:0 Ende (63)

Žuti kartoni: Pravdica, Ende (Naprijed), Herman (Grobničan)

NAPRIJED: Ciani, Merle, Matešković, Kružić, Savić, Radmanović (66 Škulić), Pravdica (71 Rubčić), Čop, A. Petrović, Ende, Dorčić (81 Rukavina)

GROBNIČAN: Herman, Jovanović, Jukić, Žeželj, Poropat (84 Juničić), Škarica (77 Conjar), Prtenjača, Babić, Lončar, Kurilić, Pilčić

Nogometaši Naprijeda pobijedili su Grobničan u zaostalo utakmici 14. kola, stijelac jeding pogotka na Lonji bio je Rene Ende u 63. minuti.

U spomenutoj minuti Radmanović je lucidono proigrao Dorčića na boku, uslijedio je ubačaj u sredinu na kraju kojega je Ende nogom zakucao loptu u mrežu - 1:0.

U prvom dijelu na dobro popunjenim tribinama nije se uživalo u nogometu. Nesadržajna igra i puno neforsiranih pogrešaka prevladavali su na dobro pripremljenom travnjaku.

Do odmora jedini udarac u okvir gola dogodio se u 24. minuti, kada je Pilčić iz slobodnog udarca natjerao Cianija na intervenciju.

U 44. minuti Herman je kratko ispucao loptu, Dorčić je krenuo prema vrataru Grobničana, koji je prekršajem zaustavio domaćeg napadača. Ende je zaprijetio iz slobodnog udarca, što je bilo sve konkretno od domaćina u prvom poluvremenu.

U drugom dijelu Grobničan je krenuo nešto življe, ali je gostujuće namjere presjekao pogodak u 63. minuti.

Do kraja utakmice Grobničan je jalovo pokušavao ugroziti domaću mrežu, sve se svodilo na pokušaje be završnice, pretežiuto preko Poropata.

U sudačkoj nadoknadi Čop je istrčao sam ispred Hermana, koji je sačuvao svoju mrežu.