Ponedjeljak, 22. listopada 2012. 12:26 Napisao/la  SC

Vinodol - Kvarner Kostrena 32:37,  Pećine - Buje 35:28

VINODOL – KVARNER KOSTRENA 32:37 (23:21)

SD Robert Barbić Beli. Gledatelja: 25. Suci: Pešutić (Matulji) i Prpić (Ika).

VINODOL: Daničić 1, A. Čajić 3, Krišković, Stošić 7, Vodopić 1, Pliško 13, Jovanović 2, B. Čajić, Kabalin 2, Lepir 3.

KVARNER KOSTRENA: Abramović 2, Nježić 5, Jurković 3, Seferagić 14, Jureško 1, N. Kosanović 1, Dešman 1, Lipović, Zelić 2, Lenac, Modrić, Bandera, M. Kosanović 8.

Sedmerci: Vinodol 3 (4), Kvarner Kostrena 2 (6). Isključenja: Vinodol 8, Kvarner Kostrena 6 minuta.

Morski konjići ponovno su se izvukli! Igrači trenera Ivana Dunda Munitića u Senju su šetali na rubu poraza u srazu s domaćim Vinodolom. Gosti su loše otvorili utakmicu, no unatoč tome držali su konce igre u svojim rukama sve do rezultata 10:10 kada domaći rukometaši preuzimaju inicijativu.

Vinodol je u posljednjim minutama prvog djela imao prednost od četiri pogotka razlike (22:18), no Kostrenjani su do odlaska na odmor uspjeli smanjiti zaostatak na samo dva pogotka (23:21).

Domaći rukometaši svoju dobru igru nastavili su i u drugom poluvremenu, no deset minuta prije kraja susreta pri vodstvo Vinodola 29:26 oglasile su se sirene za uzbunu, Kostrenjani su zaigrali obranu te furioznom serijom 10:1 riješili pitanje pobjednika.  Na koncu uvjerljiva pobjeda 37:32 nije ogledalo događanja na parketu jer su gosti u Senju bili bolji samo u posljednjih devet minuta susreta.

Najefikasniji u redovima gostiju bio je Leo Seferagić sa 14 postignutih pogodaka dok je kod domaćina prednjačio Igor Pliško sa 13 golova.

PEĆINE – BUJE 53 35:28 (16:13)

Dvorana 3. Maj, Kantrida. Gledatelja: 50. Suci: Maravić i Luketić (obojica Rijeka)

PEĆINE: Ravlić, Šunjić, Andrle 4, Konjuh 1, Ukalović 4, Bačić 4, Acalinović 1, Matošević, Rončević 1, Žiković 1, Vučinić 1, A. Bartolović 4, D. Bartolović 3, Cuculić 5, Prskalo 4.

BUJE 53: Radulović, Kostić 4, Berljafa 3, Jerec, Bajić 10, Bažon 2, Pušelja 2, Duvnjak 2, Jekić 4, Milevoj 1, Jergović.

Sedmerci: Pećine 1 (2), Buje 7 (8). Isključenja: Pećine 22, Buje 10 minuta.

Rukometaši Pećina na domaćem terenu upisali su i četvrtu uzastopnu pobjedu, ekipa trenera Josipa Ukalovića bez većih problema slavila je nad gostima iz Buja te nastavila svoj niz neporaženosti.

-          Imali smo kontrolu igre i rezultata od početka pa do kraja utakmice, naš adut bila je i duža klupa, a svi igrači koji su ušli u igru dali su svoj obol ovoj pobjedi te odradili podjednaku minutažu, rekao je trener Pećina Josip Ukalović te nastavio:

-          Buje je u Rijeku došlo s malim fondom igrača, s malo bržom igrom i stalnim rotacijama voda je od samog početka tekla na naš mlin te smo na koncu došli do zaslužene pobjede, zaključio je Ukalović.

Pećine će u sljedećem kolu gostovati u Puli gdje će snage odmjeriti s domaćom Arenom.