3. HRL Zapad: Pećine kod kuće pobijedile Buzet II, Kvarner slavio u Crikvenici

Subota, 06. listopada 2012. 17:58 Napisao/la  M. K.

Utakmice 2. kola: Pećine - Buzet II 33:29 (18:17), Mornar – Kvarner Kostrena 28:34 (12:14)

Utakmica 2. kola Treće lige rukometaša – Zapad

PEĆINE – BUZET II 33:29 (18:17)

Dvorana 3. maj, Kantrida. Gledatelja: 50. Suci: Puščenik i Starčević (obojica Rijeka)

PEĆINE: Ravlić, Šunjić 2, Andrle 2, Konjuh 4, Ukalović 2, Bačić, Acalinović, Matošević, Rončević 1, Klasić, Živković, Vučinić 6, A. Bartolović 1, D. Bartolović 10, Cuculić, Prskalo 4.

BUZET II: Zornada 1, Poniš, Fabijančić 2, Božić, Prodan 1, Bašić 8, Kisiček 6, Šćulac 3, Moranjkić 3, Jerman, Jakac 5, Silić, Škrlj, Šegota, Pobrić.

Sedmerci: Pećine 6 (6) , Buzet 2 (3) . Isključenja: Pećine 6 , Buzet 8 minuta .

Rukometaši Pećina upisali su i drugu pobjedu u drugom kolu Treće lige. Riječani su na domaćem terenu u uzbudljivoj utakmici slavili nad drugom momčadi premijerligaša Buzeta rezultatom 33:29.

Igrači trenera Josipa Ukalovića loše su otvorili utakmicu što gosti koriste te veći dio prvog poluvremena kontroliraju igru i rezultat (5:8, 7:11, 9:13, 11:15).

Domaći rukometaši pred kraj prvog poluvremena trgnuli su se iz sna te zgusnuli svoje redove u fazi obrane što je vrlo brzo rezultiralo serijom 5:0 te minimalnim vodstvom 16:15. Do kraja prvog poluvremena Pećinari su sačuvali minimalnu prednost te na odmor otišli s vodstvom 18:17.

Drugo poluvrijeme domaći rukometaši zaigrali su s nešto više angažmana, predvođeni raspoloženim Draženom Bartolovićem koji je na koncu postigao deset pogodaka, Riječani su pobjegli na 23:18, a stečenu prednost znali su sačuvati do samog kraja utakmice iako su gosti u nekoliko navrata bili jako blizu preokretu.  Junak utakmice na koncu je postao drugi vratar domaćina Fran Žiković koji je obranio sedmerac Kisičeku te otklonio svaku dilemu oko pobjednika ove utakmice.

MORNAR – KVARNER KOSTRENA 28:34 (12:14)

SD Crikvenica. Gledatelja: 50 . Suci: Krmek i Stančić (obojica Rijeka)

MORNAR: F. Car, D. Domijan 4, Oroši, Šarlija 2, Babić, Jurić 3, Kostolić 2, S. Domijan 7, Žirovec, Deranja, Jelovac 7, K. Car, Margeta 3.

KVARNER KOSTRENA: Abramović, Nježić 4, Jurković 11, Seferagić 4, Ivanac 3, Dešman 1, Zelić 5, Grbac 1, Travalja, Bandera, N. Kosanović 5.

Sedmerci: Mornar 5 (6), Kvarner Kostrena 3 (4). Isključenja: Mornar 14, Kvarner Kostrena 8 minuta.

Rukometaši Kvarner Kostrene upisali su drugu uzastopnu pobjedu. igrači trenera Ivana Dunda Munitića u Crikvenici su sa sedam pogodaka razlike slavili nad domaćim Mornarem. Najefikasniji u redovima Kostrenjana bio je Teo Jurković koji je u drugom djelu utakmice serijom pogodaka prelomio utakmicu te osigurao nove bodove svojoj momčadi.