TREĆA RUKOMETNA LIGA

Morski konjići postali jesenski prvaci

Petak, 21. prosinca 2012. 09:14 Napisao/la  SC

Pećine - Kvarner Kostrena 26:38 (14:19). Igrači trenera Ivana Dunda Munitića nastavili seriju pobjeda

Utakmica 13. kola Treće lige rukometaša – zapad

PEĆINE – KVARNER KOSTRENA 26:38 (14:19)

Dvorana 3.maj, Kantrida. Gledatelja: 150. Suci: Maravić i Luketić (obojica Rijeka)

PEĆINE: Ravlić, Vorkapić 1, Konjuh 3, Ukalović 6, Bačić, Pejić 1, Matošević 1, Rončević 3, Klasić, A. Bartolović, D. Bartolović 7, Cuculić 4, Žiković.

KVARNER KOSTRENA: Nježić 1, Jurković 4, Ivanac 4, N. Kosanović 7, Dešman 1, Lipović 5, Zelić 8, Abramović 1, Grbac 1, Matrljan, Bandera, M. Kosanović 6, Jureško.

Sedmerci: Pećine 3 (4), Kvarner Kostrena 5 (5). Isključenja: Pećine 8, Kvarner Kostrena 4 minute. Crveni karton: Pejić (50'-treće isključenje).

Rukometaši Kvarner Kostrene u posljednjem kolu jesenskog djela Treće lige ubili su dvije muhe jednim udarcem, Kvarneraši su slavili u susjedskom derbiju nad Pećinama s visokih 12 pogodaka razlike, te ponijeli titulu jesenskih prvaka.

Susret Pećina i Kvarnera na tribine dvorane na Kantridi privukao je zavidan broj rukometnih zaljubljenika, na prvom mjestu rukometaša Matulja i Kozale, te rukometašica Orijent Presoflexa. Dolazak Igora Pejića u redove Pećina netom prije utakmice s Morskim konjićima bio je dovoljan znak da Pećinari misle ozbiljno, no igrači trenera Josipa Ukalovića imali su tek jedno vodstvo (1:0) i dva puta neriješen rezultat (1:1, 2:2) dok je ostatak utakmice protekao u znaku Kostrenjana koji su kontrolirali igru i rezultat.

Već nakon prvih 15-ak minuta igre Kostrenjani su imali visokih 3:8, trener Josip Ukalović pozvao je minutu odmora nakon koje njegovi puleni serijom 4:1 stižu na 7:9, no do kraja prvog poluvremena gosti podižu svoju prednost na plus pet (14:19) te odlaze na zasluženi odmor.

Drugo poluvrijeme proteklo je u apsolutnoj dominaciji gostiju koji su bez većih poteškoća pronalazili put kroz domaću obranu te držali svoju prednost na šest, sedam pogodaka razlike te postepeno gurali Pećinare ka teškom porazu. Valja tek napomenuti da je u 50. minuti susreta najiskusniji igrač domaćina, Igor Pejić morao preseliti na tribine. Sudački par Maravić-Luketić pokazali su mu crveni karton kojeg je Pejić zaradio na temelju tri isključenja.

U redovima gostiju najefikasniji su bili Marko Zelić sa osam i Nikola Kosanović sa sedam postignutih pogodaka, dok je kod domaćina bolji od ostalih bio Josip Ukalović sa šest postignutih golova odnosno Dražen Bartolović sa sedam.

Igrači trenera Ivana Dunda Munitića tako su nastavili svoju seriju pobjeda te će Novu 2013.godinu dočekati na samom vrhu prvenstvene ljestvice dok su Pećine upisale peti prvenstveni poraz te je već sada i više nego očigledno da Riječani ispadaju iz utrke za prvaka odnosno da će igrači trenera Josipa Ukalovića i sljedeće godine trčati trećeligaškim parketima.