Rukometaši Kozale u Umagu nastavili seriju pripremnih utakmica protiv premijerligaša

Petak, 14. rujna 2018. 14:42 Napisao/la  SC

Umag - Kozala 31:27. U 41. minuti rezultat je glasio 22:20 za Umag, umor i skraćena klupa odigrali svoje uloge u završnici

U Umagu je nastavljena turneja pripremnih susreta rukometaša Kozale koji su si zadali dosta zahtjevan tempo pred početak nove sezone u Prvoj HRL-jug.

Riječki prvoligaš gostovao kod premierligaša Umaga te upisao poraz 27:31.

Iako niti jedan poraz nikad nije ugodan, igrači trenera Dunata nemaju za čim previše žaliti u dvoboju sa jačim i iskusnijim protivnikom.

Kozala je malo lošije krenula u utakmicu, dopustila ranu i visoku prednost domaćinima, međutim, nakon 15. minute susreta gosti zabijaju seriju pogodaka što ih vraća u kakvu takvu neizvjesnost.

Ipak do kraja poluvremena Umag stvara prednost od šest pogodaka i sa 15:9 odlazi na odmor.

Drugi dio su Riječani odigrali puno kvalitetnije, posebice u fazi obrane te su počeli dostizati tu prednost domaćina.

U 41. minuti rezultat je glasio 22:20 za Umag te je sve nagovještavalo neizvjesnu završnicu.

Ipak, umor i skraćena klupa je odigrala svoju ulogu pa se momčad Borisa Lisice ponovno odvojila te susret završila sa rezultatom 31:27.

U redovima domaćina najbolji se pokazao Horozović sa osam pogodaka, dok su se kod Kozale iskazali Tomaš i Ribarić sa 7 odnosno 6 pogodaka.

Kozali slijedi kraći odmor od pripremnih utakmica te zatim gostovanje u Karlovcu pred početak prvenstva kao svojevrsna generalna provjera.

UMAG: Buvinić 2, Horozović 8, Maršna, Bošnjak 1, Krupić 5, Lekić 2, Gavran 1, Sinčić 6, Vukotić, Božić, Ružić, Milinković, Matijević, Maros, Koler 1, Severec, Vončina, Gorbunovs 1, Cvetković 4

KOZALA: Rak, Zdunić, Loparac, Tomaš 7, Islamović 2, F. Ljevar, L. Ljevar 2, Ribarić 6, Ćaćan, Štucin 3, Vukičević 2, Milih 1, Maljavac, Žuljević 4