Kozala pobijedila Mornar-Crikvenicu i ostvarila plasman u polufinale regionalnog kupa

Četvrtak, 22. studenog 2018. 00:32 Napisao/la  SC

Kup regije - 3. kolo: Kozala - Mornar-Crikvenica 24:16 (10:7). Obje momčadi nastupile bez nekoliko važnih pojedinaca, sadržajna utakmica u  prvom poluvremenu

Leon Ljevar (Kozala)

Kup regije - 3. kolo

KOZALA - MORNAR-CRIKVENICA 24:16 (10:7)

Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 100

Suci: Luketić, Tomović (obojica Rijeka)

KOZALA: Ćaćan, Vukičević 4, Borović, Štucin 1, F. Ljevar, Vujović 1, Maljavac, Voloder, Rak, L. Ljevar 6 (3), Milih, Vrban 1, Balas, Pešić, Polić 6, Žepina 5 (4)

CRIKVENICA-MORNAR: Liridonu, Oroši 1, Melon 3 (2), Prpić, Matejčić 2, Car 4, Turčinov 1, Brozičević 1 (1), Daskijević, Dokoza 2, Stanić 2

Rukometaši Kozale revanširali su se rivalu iz Crikvenice za nedavni poraz u prvenstvu te su se plasirali u poluzavršnicu Kupa regije Zapad.

Iako su obje momčadi nastupile bez nekoliko važnih pojedinaca u sastavu, u prvome poluvremenu smo gledali zanimljivu i sadržajnu utakmicu.

Ekipa Mornar-Crikvenice je u uvodnih desetak minuta stvorila minimalnu prednost i na krilima vratara Zene kontrolirala utakmicu.

U 13. minuti susreta nakon starta sa leđa, izravni crveni karton dobiva igrač Kozale Fabijan Ljevar što je na neki način trgnulo domaćine koji tada rade seriju od pet pogodaka i prelaze u vodstvo koje nisu ispuštali do kraja poluvremena.

Na odmor se otišlo sa rezultatom 10:7 za Kozalu.

Ekipa Darka Dunata je u nastavak ušla puno bolje od gostujućih igrača te je ubrzio na semaforu zasvijetlilo 16:10 što je na neki način označilo kraj nadanja Mornar-Crikvenice u preokret i prolazak na susret sa Karlovcem.

Do kraja utakmice je Kozala prednost povećala na 24:16 što je bio i konačni rezultat susreta.

U redovima domaćina sa po šest pogodaka istakli su se Dario Polić i Leon Ljevar, dok je goste sa četiri gola predvodio Matija Car.

Kozala u polufinalnom srazu ide u goste Karlovcu koji je svladao ekipu Senja rezultatom 27:22.

Pobjednik tog susreta igrat će finale Kupa regije Zapad protiv premierligaša Zameta.