A-2 liga košarkaša: Kastav u zadnjoj četvrtini pregazio Crikvenicu

Nedjelja, 12. siječnja 2014. 21:14 Napisao/la  SC

A-2 liga košarkaša

KASTAV – CRIKVENICA 69:61 (15:15, 17:24, 17:17, 20:5)

KASTAV: Miletić 14, Maljevac 2, Mataja 2,Saftić 15, Barnjak 10, Stanić 11, Škrgić, Savić, Konjević, Prostran, S. Legović14, A. Legović 1.

CRIKVENICA: Amančić 2, Piškulić 15, Mičanović,Mandžuka 7, Komadina 5, Šamanić 10, Matić 8, Deleut, Kozlevčar 11, Pjevač,Benić 3.

Drugi diosezone za Kastavce nije mogao ljepše početi. U derbiju kola nadigrali su gosteiz Crikvenice. Obje ekipe nastupile su oslabljene u odnosu na prvi dio sezone.Kastav bez Gušića i Prostrana, Crikvenica bez Juričića, Olivarija i Troskota. Pred ispunjenim tribinama, utakmica je počela nervozno s puno grešaka.

U drugoj četvrtini Piškulić serijom od četiri trice iz četiri pokušaja donosi Crikvenici prvu značajnu prednost. Kastavci u trećoj četvrtini uspijevaju doći do izjednačenja, da bi Crikvenica opet odmakla na sedam koševa prednosti.

U zadnjoj dionici preokret. Događa se sinergija navijača i igrača Kastva, koji neviđenom agresivnošću tjeraju protivnika od koša. Barnjak, Miletić, Stanić bacaju se doslovno za svakom loptom, Legović i Saftić sakupljaju sve lopte u reketu. Kastav dolazi do vodstva 60:59. Taj je rezultat dugo stajao na semaforu, da bi Saftić (nebeski letač) skokovima u napadu prelomio utakmicu na stranu Kastva.