PRVA LIGA RUKOMETAŠA

Matuljci teže od očekivanog slomili Kozalu

Nedjelja, 23. rujna 2012. 19:22 Napisao  Milan Kosanović

Matulji - Kozala 26:22 (13:13). Matulji su opravdali ulogu favorita, Dunato isključen zbog prigovora slabim sucima

MATULJI 2001 – KOZALA 26:22 (13:13)

Sportska dvorana Kastav. Suci: Hunjadi i Zečević (obojica Zagreb)

MATULJI 2001: Brajnović, Briški 1, P. Jelušić 4, Vučinić, M. Jelušić 4, Valković 7, Bačić 1, Mudrić, Sladić 5, Feranda, Lamza, A. Jelušić 1, Ratkajac, Z. Jelušić, Kranjac, Vukelić 3.

KOZALA: Dunato 3, Jeličić, Blažević, Vladika 1, Matanović 3, M. Sorić, A. Tomić, Amančić, F. Tomić, Stipčić 3, Kalač 3, Briški, Bećiri 2, L. Sorić, Buneta 4, Badnjević 3.

Sedmerci: Matulji  4 (4), Kozala 2 (2). Isključenja: Matulji 10, Kozala 10 minuta.

Rukometaši Matulja i nakon trećeg kola Prve lige ostali su neporaženi, momčad trenera Gorana Stašeka na Kastvu je svladala ljute rivale s Kozale rezultatom 26:22 nakon čega je uslijedilo veliko slavlje domaćih igrača. Matuljci su do pobjede došli teže od očekivanog, lomili su poletnu Kozalu gotovo 50 minuta, a onda je Petar Jelušić zabio za najveću prednost na utakmici (21:17), a priča na Kastvu bila je gotova.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenom tonu dok je drugo poluvrijeme ponudilo pregršt zanimljivosti u što su se uklopili i suci iz Zagreba čija imena su često bilo u ustima navijača obiju momčadi. Utakmica se lomila u periodu od 43. do 50. minute kada su favorizirani Matuljci zagazili korak ispred Kozalčana. Momčad trenera Darka Dunata gubila je korak za domaćim igračima, trener Kozalčana isprovociran sudačkim odlukama žestoko je protestirao zbog čega je u 50. minuti utakmice zaradio dvije minute isključenja. Nažalost po Kozalu, vremena za preokret bilo je jako malo, igrači trenera Gorana Stašeka odjurili su u pobjedu te potvrdili ulogu favorita.

Prepuna dvorana na Kastvu pokazala je kakvo zanimanje pobuđuje susjedski derbi. Neki su dvoranu napustili s osmijehom, a neki s tugom na licu, no na Kastvu je pobijedio rukomet. Prvoligaši su pokazali da su u ovom trenutku u gradu cijenjeniji nego premijerligaš Zamet jer rukomet se igra radi gledatelja.

Najefikasniji u redovima domaćina bio je Raul Valković sa sedam postignutih pogodaka dok je kod gostiju prednjačio Marin Buneta s četiri postignuta pogotka.

Jedina negativna strana ovog rukometnog praznika bili su suci Hunjadi  i Zečević, koji su podlegli atmosferi što je ponekad u drugi plan bacalo rukomet i rukometaše.

Fotogalerija: Damir Zamaklar