1. HRL: Rukometaši Pećina pobijedili Solin na oproštaju od prve lige

Nedjelja, 06. svibnja 2018. 21:13 Napisao/la  SC

PEĆINE: Balas 4, Švabić 5, Lipović 4, Vujović 1, Kostelac, Sančanin, Iljazović, Buratović 1, Katalinić 4, Svjetličić, Badanjak, Pribanić 2, Vrban 2, Gaši 1, Kalač 2

SOLIN: Režić, Lipovac 3, Boban 4, Kaštelančić 3, Vrgoč 3, Penović, Radnić 1, Škomrlj 3, L. Smoljo 1, Perak 1, J. Smoljo 5

Sedmerci:  Pećine 4(4) Solin 2(2)

Isključenja: Pećine 10 minuta  Solin 8 minuta

Rukometaši Pećina u posljednjem 22. kolu Prve lige - Jug pobijedili su momčad Solina rezultatom 26:24.

U prvom dijelu igralo se uglavnom gol za gol sve do 24. minute kada domaća momčad serijom 3:0 odlazi na odmor s prednošću 15:12.

U nastavku susreta igrači trenera Vedrana Kneževića održavali su stečenu prednost i nisu dopustili gostima da se ozbiljnije približe, te je susret okončan pobjedom domaćina.

Na žalost, ova pobjeda je rukometašima Pećina slaba utjeha, jer su već od prije izgubili sve šanse za ostanak u Prvoj ligi, te će dogodine nastaviti natjecanje u Drugoj ligi - Zapad.

Nakon završenog natjecanja Prve lige – Jug, prvaci su rukometaši Mladog Rudara iz Labina koji će nakon 18 godina u novoj sezoni igrati Premijer ligu.

Liigu napuštaju momčadi Vodica i Pećina, a novi članovi su Mornar-Crikvenica i Trogir.