1. HRL: Pećine pobijedile Hrvatski dragovoljac i ostvarile najveće iznenađenje sezone

Nedjelja, 15. travnja 2018. 18:44 Napisao/la  SC

Utakmica 19. kola: Pećine - Hrvatski dragovoljac 32:29

PEĆINE – HRVATSKI DRAGOVOLJAC 32:29 (13:18)

PEĆINE: Balas 2, Švabić 1, Lipović 9, Vujović 5, Badanjak, Jeličić, Sančanin, Gaši 1, Iljazović, Pribanić 3, Sila, Kostelac, Oklen, Vrban, Kalač 9, Katalinić 2

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Glavaš, Perić 6, Generalić, Banović 10, Galiot 2, S. Maleničić , Jelčić, Kutleša 1, Kovačić, Grgat 1, Zrno, Jakeljić 5, Plazibat 2, M. Maleničić 1, Pocrnja 1

Sedmerci: Pećine 7(7), Hrvatski dragovoljac 5(4)

Isključenja: Pećine 6 minuta,  Hrvatski dragovoljac 14 minuta

Rukometaši Pećina u 19. kolu Prve lige Jug pobijedili su momčad Hrvatskog dragovoljca rezultatom 32:29 i time napravili najveće iznenađenje ove sezone.

Favorizirani gosti, koji se nalaze na diobi trećeg mjesta na prvenstvenoj ljestvici i koji se bore za prvo mjesto koje vodi u Premijer ligu, poskliznuli su se na parketu Dvorane mladosti.

Dugoraćani su bolje otvorili susret i na krilima Dina Banovića cijelo prvo poluvrijeme imali su prednost koja je na kraju poluvremena iznosila pet pogodaka razlike, odnosno 18:13.

Pećinari su pak bolje ušli u drugi dio i malo - pomalo stigli u vodstvo 23:22.

Nakon toga igralo se gol za gol sve do rezultata 29:29, da bi serijom 3:0 preko Edija Lipovića, Andreja Kalača i Karla Balasa Pećine završile susret i na taj način produžile nadu da  u preostala tri kola mogu osigurati ostanak u ligi.