1. HRL: Rukometaši Mornar-Crikvenice poraženi na gostovanju u Metkoviću

Subota, 29. rujna 2018. 21:59 Napisao/la  SC

Utakmica 1. kola: Metković Mehanika - Mornar-Crikvenica 25:24

METKOVIĆ MEHANIKA – MORNAR-CRIKVENICA 25:24 (12:12)

Suci: Ante Mikelić i Petar Parađina (oba iz Solina)

METKOVIĆ MEHANIKA: Brečić, Bezer 5, Jelavić, Koncul, Obšivač 7, Cvitanović 6, Marević, Previšić, Buntić 4, D. Bošković, B. Bošković, Kolovrat 1, Kozina 2, Romić, Čupić, Jakić

MORNAR-CRIKVENICA: Zena, T. Daskijević 7, Matejčić, Čupić, Melon 5, Huljina 3, Medvedec 1, Zarev 3, F. Daskijević, Žepina, Stanić, Stupar 5

Sedmerci : Metković Mehanika 5 (5)  Mornar-Crikvenica 3 (3)

Isključenja: Metković Mehanika 8 minuta   Mornar-Crikvenica 4 minute

Rukometaši Mornar-Crikvenice započeli su sezonu Prve lige – Jug porazom na gostovanju u Metkoviću od domaće momčadi Metković Mehanika rezultatom 24:25.

Crikveničani su odlično otvorili susret i u većem dijelu prvog dijela imali pozitivan rezultat, u pojedinim dionicama i prednost od tri pogotka prednosti.

Domaća momčad do kraja prvog dijela uspjela se odhrvati napadima gostiju, te se na odmor otišlo poravnatim rezultatom 12:12.

U nastavku susreta sve do 45. minute igrači trenera Valtera Matoševića kontrolirali su rezultat u svoju korist koji je uglavnom bio dva pogotka na njihovoj strani, ali nakon toga domaćini rade seriju 3:0 i prvi puta u susretu dolaze do vodstva 20:19.

Mornari uzvraćaju i vode 24:23, ali nakon dvije tehničke pogreške u napadu gube prednost a time i utakmicu koja završava pobjedom Metković Mehanike 25:24.

Najbolji strijelci utakmice sa po sedam pogodaka bili su Teo Daskijević kod Mornar-Crikvenice i Ivan Obšivač kod Metković Mehanike.