Nedjelja, 19. studenog 2017. 10:56 Napisao/la  SC

Utakmica 8. kola: Kozala - Ribola Kaštela 28:27 (15:13)

Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 200

Suci: Siniša Bobak, Željko Herceg (obojica iz Varaždina)

KOZALA: Ćaćan, Tubić 4, Gašparović, Ljevar 4, Briški 2, Anić, Barišić, Domić, Milih 2, Buneta 1 (1), Kadić 2, Pešić, Loparac, Valković 6 (2), Vozila 7 (3)

RIBOLA KAŠTELA: Pepur, Ilić 1, Ćorić 3, Pavlov, Šolić, Javorčić 4, Papić, Bujas 11 (7), Galić, Šegrt, Vujičević, Andabak, Mikas 2, Krokar 5, Grabić, Milas 1

Zanimljivu i napetu utakmicu odigrali su jučer rukometaši Kozale i Ribola Kaštele, u kojoj su Riječani odnijeli bodove.

Momčadi su od samog početka utakmice nagovjestile da ćemo gledati izjednačeni dvoboj u kojem su domaći igrači trenera Tomaša imali minimalnu prednost kroz cijelo poluvrijeme da bi se pri kraju istog odvojili na dva pogotka prednosti i sa 15:13 otišli na odmor.

Mala prednost, ali u ovakvoj utakmici ponekad i kapitalna.

Nakon stanke, u drugi dio bolje ulaze gosti i sa serijom 4:0 preokreću rezultat u svoju korist ponajviše zahvaljujući velikoj seriji promašenih "zicera" od strane igrača Kozale.

Domaći strateg je bio prisiljen pozvati minutu odmora nakon koje se njegovi igrači "bude" te vraćaju rezultat u egal preko Valkovića i Vozile.

U prilog domaćinima je išla i činjenica da je ponajbolji igrač Kaštele, Marko Čorić zaradio treće isključenje te je morao napustiti parket što Kozala koristi u posljednjih desetak minuta susreta.

U igri živaca upravo Riječani dvije minute do isteka vremena odlaze na dva pogotka prednosti koje su gosti iz Dalmacije pokušali dostići, ali su samo uspjeli smanjiti razliku te je susret završio minimalnom pobjedom rukometaša Kozale i njihovim velikim slavljem na parketu dvorane "Dinko Lukarić".

Kod domaćina su najraspoloženiji bili Valković i Vozila, a za pohvaliti je i vratarski dvojac Ćaćan - Loparac koji su zajedno sakupili 12 obrana.

Peta je to pobjeda Kozalčana koji su sada četvrta momčad lige sa 10 bodova iz osam odigranih kola te im predstoji daleko gostovanje u Dubrovniku idući vikend.