1. HRL: Rukometaši Kozale ostvarili najave pobjedom u Splitu

Subota, 13. listopada 2018. 21:27 Napisao/la  SC

Dvorana Gripe. Gledatelja 100

Suci: Mikelić, Parađina (obojica Solin)

SPLIT: Meštrović, Tolić, Perkušić, Medić 5 (1), Lozina 6 (1), Šimić, Antičević 2, Žeravica 5, Škarica 2, Volarević 5, Mitar, Musulin 1 (1), J. Bradarić, Poparić 3, T. Bradarić

KOZALA: Ćaćan, Nikpalj, Vukičević 1, Zdunić 1, Gašparović, F. Ljevar 5, Ribarić 12 (8), Maljavac, Ćunko, L. Ljevar 7, Štucin, Milih 2, Islamović 4 (1), Pešić, Loparac

Kozalčani su najave ostvarili na parketu i uzeli oba boda na gostovanju u Splitu.

Iako je utakmica započela sa vrlo žestokim ritmom i puno pogodaka u mreži i jednih i drugih, riječki prvoligaš se uspio odvojiti na četiri pogotka prednosti.

Do kraja poluvremena, Split se vraća zahvaljujući nekoliko tehničkih grešaka Kozale i odlazi na odmor sa samo jednim golom zaostatka.

Drugi dio utakmice je ipak protekao u nešto drugačijem tempu, ali i zbivanjima.

Split je izjednačio i držao egal do zadnjih 10 minuta, kada se gosti iz Rijeke odvajaju na tri pogotka prednosti i privode utakmicu kraju rezultatom 29:32.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Andro Ribarić sa 12 pogodaka.

Kozala sada ima dvije pobjede iz tri susreta i idući vikend dočekuje Ribola Kaštelu u svojoj dvorani.