Subota, 30. ožujka 2019. 22:42 Napisao/la  SC

Mornar-Crikvenica - Kozala 35:35. Prikupljeno 10.400 kuna za Milu Rončević

MORNAR-CRIKVENICA – KOZALA 35:35 (17:18)

MORNAR-CRIKVENICA: Zena, Matejčić 9, Oroši 3, Zarev 8, Stanić, Čupić 5, Huljina 3, Car 2, F. Daskijević, Stupar 4, Mijić 1, Domijan, Dokoza, Melon

KOZALA: Ćaćan, F. Ljevar 3, Štucin, Rak, Tomaš 10, L. Ljevar 5, Maljavac, Islamović 10, Vukičević 3, Schlagenhauf, Pešić, Milih, Loparac, Žepina 4

Sedmerci:  Mornar-Crikvenica 9 (8),  Kozala 4(4)

Isključenja: Mornar-Crikvenica 12 minuta,  Kozala 22 minute

Rukometaši Mornar-Crikvenice u 18. kolu Prve lige – Jug podijelili su bodove sa gostujućom momčadi Kozale nakon nerješenog rezultata 35:35.

Kako je bilo i najavljivano utakmica je imala humanitarni karakter, jer su se skupljale donacije za pomoć u liječenju djevojčici Mili Rončević iz Rijeke, te je ukupno prikupljeno 10.400 kuna koje će biti uplaćene na račun njezinih roditelja.

Akciji su se odazvali svi akteri utakmice iz oba tabora momčadi, službene osobe, te u  najvećem broju gledatelji i navijači.

Sama utakmica prema prikazanom na terenu bila je sve osim humanitarna, jer od prve minute iskre su frcale na sve strane.

Domaćini su na samom početku šokirani ozlijeđenim Matijom Carom koji nije mogao započeti susret, a na samom startu igru je morao napustiti Antonio Stanić, koji je obnovio ozljedu leđa.

Tomislav Ćupić zaradio je prvo isključenje već drugoj minuti utakmice kada je pravim „muškim“ prekršajem faulirao Leona Ljevara, te je svima u dvorani postalo jasno u kakvom će se tonu odigrati susret.

Kozala je na početku susreta stekla prednost 5:2, 6:3, ali su igrači domaće momčadi pravovremeno odgovorili i vratili se u utakmicu kod rezultata 10:10.

Pogotkom Fabijana Ljevara u 30. minuti gosti su otišili na odmor sa pogotkom prednosti, 18:17.

Na samom početku drugog dijela Kozala radi mini seriju i ima najveću prednost u susretu, 22:18, ponajviše razigranom Antoniju Tomašu i Dinu Islamoviću, ali su ponovo igrači trenera Valtera Matoševića uspjeli anulirati zaostatak i vratiti susret u neizvjesnu završnicu.

U 45. minuti nakon vrlo grubog i nesmotrenog prekršaja Matea Miliha na Tomislavu Huljini u potpunosti se zaoštrilo na terenu i oko njega, te su zbog naguravanja i pokušaja fizičkog obračuna iz igre isključena po dvojica igrača na obje strane.

Kozala je bolje iskoristila takvu situaciju na terenu, te je ponovo stekla prednost, a u samu završnicu se ušlo rezulatatom 32:34.

Međutim, gosti rade dvije greške u napadu, u obrani ostaju sa samo tri igrača u terenu, te Kirci znalački dolaze do izjednačenja.

Posljednih 25 sekundi susreta sa samo tri igrača u terenu Kozala nije mogla ništa odigrati i susret je završio najpravednijim ishodom, odnosno podjelom bodova.

Kod domaćina najbolji strijelac je bio Vladimir Matejčić sa devet pogodaka, a Kozalu su predvodili spomenuti Tomaš i Islamović sa deset postignutih pogodaka.

U sljedećem kolu u Crikvenici gostuje momčad Buzeta, a Kozala dočekuje Hrvatski dragovoljac.