Leon Ljevar pogodio za pobjedu Kozale dvije sekunde prije kraja

Subota, 16. ožujka 2019. 20:12 Napisao/la  SC

Suci: Cepance (Turčina), Dragočajac (Novska)

KOZALA: Ćaćan, Balas 2, F. Ljevar 4, Štucin 1, Rak, Tomaš 5, L. Ljevar 10 (1), Milih 1, Vrban 1, Islamović 6 (4), Vukičević 1, Schlagenhauf, Pešić, Loparac, Žepina

KARLOVAC: Radočaj, Horvat 3, Čakarić, Capan 4, Janjanin, Šepac, Šnajder 10 (4), Čelić, Mrljak, Crnković 3, Sudarić 5, Ruavina 2, Frketić, Šolić 3, Glumac

Pobjeda Kozale nakon rukometnog trilera

Kao što su i priželjkivali, rukometaši Kozale su nastavili s kvalitetnim partijama i slavili protiv Karlovca koji je slovio kao izraziti favorit u ovoj utakmici.

Tim porazom gosti su se praktički oprostili od snova za povratkom u Premier ligu.

U utakmicu je bolje ušao Karlovac.

Dvoboj najboljih napada lige je malo ponudio u prvih 20-ak minuta, a onda se gosti odvajaju na tri pogotka prednosti i zaključuju poluvrijeme 14:17.

Drugi dio Karlovac otvara pogotkom i odlaze na četiri pogotka prednosti.

Tada je većina gledatelja kao i momčad gostiju pomislila da je utakmica riješena.

Međutim, nekoliko sjajnih obrambenih reakcija mlade ekipe Darka Dunata pružila je napadačima priliku da se približe na samo pogodak zaostatka te su ubrzo i poveli.

Igralo se u egalu u zadnjih 10 minuta utakmice, a onda gosti rade seriju 3:0 i odlaze na prednost od 30:29.

Kozala se nije predavala.

Minutu prije kraja Fabijan Ljevar izjednačava rezultat, ali je Karlovac imao napad za pobjedu.

Brzopletim udarcem pogađaju stativu te su igrači trenerice Rašić ponudili Kozali čak i pobjedu.

Nakon minute odmora i samo 26 sekundi do kraja, Kozala je krenula po pogodak za oba boda.

Dvije sekunde do kraja, Leon Ljevar je preuzeo odgovornost i pogodio deseti puta na utakmici za dva velika boda i slavlje na parketu dvorane "Dinko Lukarić".