1. HRL: Kozala poražena na svom parketu, Split odnio bodove iz Rijeke

Ponedjeljak, 06. studenog 2017. 11:49 Napisao/la  SC

Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja 250

Suci: Dražen Gladović i Goran Volenik (obojica Virovitica)

KOZALA: Ćaćan, Tubić 3, Briški 7, Rak, Anić, Milih 2, Barišić, Domić 2, Čačić, Buneta, Kadić, Loparac, Valković 8 (5), Vozila 4

SPLIT: Bosančić, Mitar, Marić 3 (1), Musulin, Ivanišević 2, Medić 5 (2), Zujić 4, Šimić, Antičević, Maretić 3, Mladinić, Žeravica 2, Bogunović 8 (2)

U neizvjesnoj i zanimljivoj utakmici, rukometaši Kozale su ispustili bodove u posljednjim trenucima susreta protiv Splita.

Ugodno popunjene tribine dvorane "Dinko Lukarić" svjedočile su srazu dvije raspoložene momčadi koje su od početka igrale vrlo ujednačen susret.

Kozala je ipak imala određenu premoć u prvome dijelu susreta ponajviše zahvaljujući intervencijama Andra Raka na vratima, međutim gosti do kraja poluvremena koriste nekoliko promašenih "zicera" igrača Kozale i odlaze sa rezultatom 13:13 na odmor.

U nastavak se ušlo istovjetno početku utakmice osim što je sada ekipa trenera Tomaša bila ta koja je hvatala minimalni zaostatak Splita koji je predvođen sjajnim Bogunovićem bio u konstantnoj prednosti.

Kozala je držala priključak preko prodornog kapetana Mateja Briškog da bi u 55. minuti došli do izjednačenja.

Do kraja susreta smo gledali pravu dramu.

Igralo se pogodak za pogodak do trenutka kada Kozala ne koristi udarac iz dobre pozicije te gubi jednog igrača zbog preoštrog starta.

Split odlazi na dva gola prednosti ali si domaćini pogotkom prije ulaska u zadnju minutu ostavljaju šansu za bodove.

Iako je to u rukometu neuobičajeno, suci su Splitu dopustili zadnji napad u trajanju od jedne minute što Kozali nije ostavilo nikakve šanse.

Pobjeda i bodovi su otišli put Dalmacije, a domaćini su imali puno prigovora na sporne odluke sudačkog para Gladović-Volenik pri samom kraju susreta koje su možebitno utjecale na ishod.