1. HRL: Kozala doživjela poraz u Buzetu, presudilo iskustvo i šira klupa

Nedjelja, 04. studenog 2018. 14:20 Napisao/la  SC

Sportska dvorana. Gledatelja: 250

Suci: Cepanec (Turčina), Dragočajac (Novska)

BUZET: Šverko, Kasanović 5, Jakac, Božić 3 (2), Valković 9, Vučko 5, Šegota, Černeka 3, Jović, Bašić 3, Krbavčić, Lušić, Čirjak 3

KOZALA: Ćaćan, Braut, Zdunić, F. Ljevar 3, Ribarić 3 (3), Vrban 1, Blašković, L. Ljevar 10, Štucin, Milih 3, Islamović 5 (1), Schlagenhauf, Pešić

Rukometaši Buzeta svladali su riječkog prvoligaša u utakmici koja je dosta nalikovala onoj kojoj je Kozala prije tjedan dana izgubila u Karlovcu.

Početak je protekao u izjednačenoj borbi sve do 13. minute utakmice, kada Buzet prvi put odlazi na razliku od 10:7.

U tim trenucima najveća prednost domaćina bio je vratar Erik Krbavčić, koji je čak 8 puta zaustavljao pokušaje Kozale i time svojoj ekipi donio prednost sa kojom se otišlo na odmor.

Gosti iz Rijeke su drugi dio jako loše otvorili što domaćin preko Raula Valkovića koristi i odlazi na prednost od 17:11.

Iako se tada činilo da je susret riješen, Kozala se nije predavala te u 44. minuti stižu prednost Buzeta i približavaju se na 21:19.

Ipak, iskustvo i šira klupa Buzeta je presudila, domaćini su se vrlo brzo opet odvojili na pet pogodaka prednosti i time zaključili ovaj susret.

Previše nerealiziranih udaraca i "kratka" klupa nisu dozvolili Kozali da uzme bodove na zahtjevnom gostovanju u Buzetu.

Najbolji pojedinac kod gostiju bio je Leon Ljevar sa 10 postignutih pogodaka dok je domaćine predvodio Raul Valković sa 9 pogodaka.

Sljedeći susret Kozala igra na domaćem terenu i to protiv regionalnog rivala Mornar-Crikvenice.