Orijent Presoflex - Lokomotiva II 36:17, Dejana Milosavljević i suigračice pretrčale Zagrepčanke

Petak, 12. listopada 2012. 00:01 Napisao  Milan Kosanović

Orijent Presoflex - Lokomotiva II 36:17 (18:9), Najefikasnija igračica susreta Dejana Milosavljević u 12. minuti susreta zabila je za 9:5 te pokrenula lavinu pogodaka domaćeg sastava

ORIJENT PRESOFLEX – LOKOMOTIVA II  36:17 (18:9)

Dvorana 3. Maj, Kantrida. Gledatelja: 50. Suci: Belavić i Špečić (Karlovac)

ORIJENT PRESOFLEX: Spahić, Dramac 1, Juričić 7, Marjanović 3, Samardžić, Babić 1, Konta 3, Milosavljević 11, Skorić 1, Hodžić, Jerčinović 4, Gršković, Komadina 1, Zugan 1, Debelić 3.

LOKOMOTIVA II: Vlašić 3, Spajić 3, Božić, Azinović, Horvatić, Galić 2, Burić 1, Jutriša 1, Lažeta 2, Markov, Birin, Čalušić, Lovrić 2, Leto 2, Balta 1.

Sedmerci: Orijent 5 (10), Lokomotiva II 2 (4). Isključenja: Orijent 6, Lokomotiva II 6 minuta.

Rukometašice Orijent Presoflexa na domaćem terenu upisale su treću uzastopnu pobjedu, igračice trenera Sanjina Lučičanina do vrha su napunile mrežu gošći iz Zagreba koje su zbunjeno lutale terenom dvorane na Kantridi.

Utakmica je bila napeta tek u početnih šest minuta kada je na semaforu stajalo 4:4, domaći strateg pozvao je minutu odmora isprovociran brojnim tehničkim pogreškama svojih igračica, nakon čega je uslijedilo pogledavanje na sat te iščekivanje kraja ovog ne baš pretjerano zanimljivog susreta.

Najefikasnija igračica susreta Dejana Milosavljević u 12. minuti susreta zabila je za 9:5 te pokrenula lavinu pogodaka domaćeg sastava.  Prednost Orijentašica u sljedećih 18 minuta nastavila je rasti, a već do poluvremena iznosila je devet pogodaka. Bio je to kapital koji je Riječankama omogućio da već na poluvremenu osiguraju dva boda, no igračice trenera Lučičanina u nastavak susreta ušle su s jasnom namjerom da u potpunosti demoliraju ekipu trenerice Nataše Kolege.

Nakon samo tri minute igre u drugom djelu Gabrijela Dramac povisila je prednost Orijentašica na 21:9, mlade Lokosice smanjile su na 21:10 nakon čega je uslijedila serija 7:0 domaćeg sastava koju je u 40. minuti susreta zaključila Josipa Jerčinović za visokih 27:10.

Najveća prednost na utakmici iznosila je čak 19 pogodaka razlike, prvi puta u 47. minuti kada je Ivona Skorić iz kontre pogodila mrežu Lokosica za 31:12, a drugi put pri rezultatu 36:17 što je ujedno bio i konačni ishod ovog susreta.

U posljednjim sekundama utakmice trener Lučičanin naredio je svojim igračicama da zaigraju „pressing“ po cijelom terenu, Orijentašice su osvojile loptu te jurnule u kontru, šutirala je Ivana Samardžić, zabila gol, no sudački par iz Karlovca vratio je loptu na devet metara na opće razočaranje domaće klupe koja je utakmicu željela zaključiti s okruglih 20 pogodaka razlike.

Nakon visoke pobjede nad prošlogodišnjim prvakinjama Druge lige i više je nego jasno da Riječanke nemaju prave konkurencije u drugoligaškom društvu te je više nego izvjesno kako će se ekipa trenera Sanjina Lučičanina vrlo brzo vratiti u viši rang natjecanja.

Najefikasnije u redovima domaćih bile su Dejana Milosavljević s 11 i Ivana Juričić sa sedam postignutih pogodaka koje su se pokazale kao prejake  za ovaj rang natjecanja.