Tabar i Debelić kreatorice zametskog preokreta, Senia uvjerljiva protiv Ogulina

Ponedjeljak, 12. ožujka 2012. 11:36 Napisao  Milan Kosanović

Za razliku od utakmice u Rijeci, ona u Senju nije bila niti napeta niti neizvjesna. Domaće rukometašice predvođene raspoloženom Jelenom Matičić odlučile su se revanširati Ogulinkama za poraz iz prvog djela prvenstva

Zamet 2 – Vrbina 33:25 (12:16)

Utakmica 15.kola 2.HRL – zapad žene. Centar Zamet. Gledatelja: 50. Sutkinjei: Bionda i Topolovac (obje Zaprešić).

ZAMET 2: Đurica 1, Tabar 7, Debelić 7, Lazarin 3, Bukvić 4, Silli 2, Višnjić, Mičijević 4, Miš-Čak, Paurević 4, Bjelja, Stefanović, Šegota, Midžić, Potočnjak.

VRBINA: Šestanović 6, Kurtić, A. Knežević 3, Bakran 6, K. Knežević 5, Repustić, Koljaja, Viljevac, Krivdić, Kasa, Nišević 5, Medaković, Perković.

Sedmerci: Zamet 1 (1) , Vrbina 6 (8) . Isključenja: Zamet 6 , Vrbina 4 minute .

Senia – Ogulin 31:22 (17:11)

Utakmica 15.kola 2.HRL – zapad žene. ŠSD Robert Barbić – Beli, Senj. Gledatelja: 100. Suci: Krmek i Stančić (obojica Rijeka).

SENIA: Škrinjar, Koričić 1, Rukavina 2, Butolo 3, Ribarić 3, Hajdini 3, Prpić 1, Šarić, Špalj 2, Orlić 1, T. Tomljanović 1, Nekić 1, Babić 5, B. Tomljanović 1, Matičić 7, Legac.

OGULIN: Matovina, N. Brozović 5, I.  Gračanin 3, Stipetić 7, J. Brozović, Pribanić 1, M. Gračanin, Cetinjanin 4, Vukelić 2, Ceranić, Salopek.

Sedmerci: Senia 1 (2) , Ogulin 6 (6). Isključenja: Senia 12 , Ogulin 12 minuta.

Rukometašice druge ekipe Zameta na domaćem su parketu došle do uvjerljive pobjede nad gošćama iz Siska (33:25). Iako bi po konačnom rezultatu mnogi zaključili kako su Zamećanke imale lak posao, bili bi u krivu. Igračice trenera Ede Šmita tri četvrtine susreta bili su lošiji protivnik na terenu. Na poluvremenu su gošće imale neugodnih 12:16, a nastavak je donio  potpuni potop domaćih igračica. Vrbina nakon prvih desetak minuta igre u drugom djelu ima visokih sedam pogodaka razlike (13:20), no tada na scenu stupa dvojac Tabar – Debelić  na čijim krilima Zamećanke rade nevjerojatnu seriju 8:1, izjednačuju rezultat na 21:21, a šokirane gošće u nastavku su mogle samo gledati kako njihova dva boda putuju na konto riječkih rukometašica. Valja napomenuti da su u sastavu druge ekipe Zameta nastupile i tri prvotimke Tabar, Debelić i Mičijević.

Za razliku od utakmice u Rijeci, ona u Senju nije bila niti napeta niti neizvjesna. Domaće rukometašice predvođene raspoloženom Jelenom Matičić odlučile su se revanširati Ogulinkama za poraz iz prvog djela prvenstva, a Ogulinke izgleda nisu imale ništa protiv. Domaće su bolje otvorile utakmicu, povele 3:0, potom 10:5, a najveća prednost u prvom djelu iznosila je osam pogodaka u korist Senije (15:7). Nastavak utakmice donio  je potpunu dominaciju ekipe trenerice Milice Dorić koja je u nekoliko navrata imala prednost od deset pogodaka razlike, no na koncu su Ogulinke ipak kući otputovale s jednoznamenkastim zaostatkom za domaćom ekipom.