2. HRL rukometašica: Lokomotiva prejaka za Seniju, Zamet 2 slavio u Zaprešiću

Subota, 31. ožujka 2012. 22:57 Napisao  Milan Kosanović

Rukometašice Senie na domaćem terenu nisu pružile prevelik otpor lideru lige koji je predvođene juniorskim reprezentativkama Pasarić i Vučković. Druga ekipa Zameta slavila na gostovanju u Zaprešiću

Senia – Lokomotiva 2 26:35 (13:18)

Utakmica 18.kola 2.HRL – zapad žene. Dvorana Roberta Barbića Belog. Gledatelja: 100. Suci: Marin i Možar (obojica Umag).

SENIA: Škrinjar, Koričić, Rukavina 2, Butolo 4, Ribarić 1, Hajdini, Prpić, Orlić, Šarić, Nekić 1, Babić 3, Tomljanović 2, Matičić 12, Legac 1.

LOKOMOTIVA 2: Hezler 2, Azinović 1, Bračun, Vrkljan 4, Pasarić 12, Lažeta 3, Lisjak 2, Leto 2, Vučković 9, Biloglav, Lovreković, Lovrić.

Sedmerci: Senia 4 (4) , Lokomotiva 3 (4) . Isključenja: Senia 2 , Lokomotiva 10 minuta .

Rukometašice Senie na domaćem terenu nisu pružile prevelik otpor lideru lige koji je predvođene juniorskim reprezentativkama Pasarić i Vučković (zajedno postigle 21 gol) prošetao Senjom osjetivši tek lagani povjetarac otpora. Ipak, utakmica s drugom momčadi Lokomotive proslavila je jednu Senjkinju, riječ je o mladoj Jeleni Matičić koja je mrežu lidera zatresla u čak 12 navrata. Sama utakmica protekla je u znaku gošći čija prednost je varirala od osam do deset pogodaka razlike.

Zaprešić – Zamet 2 30:33 (16:16)

Utakmica 14. kola 2.HRL – zapad.  SC Zaprešić. Gledatelja: 30. Suci: Brkić i Utješinović (obojica Zagreb).

ZAPREŠIĆ: Tvrdovčak 3, Ruk 1, Benko 1, Romek, Bulić 6, Rončević 3, Matušek, Čorić 1, Čović, Družinec 2, Zver, Pešić 7, Šimić 6.

ZAMET 2: Đurica 2, Fumis 1, Bukvić 11, Silli 3, Višnjić, Miš-Čak 2, Bjelja 4, Stefanović 7, Šegota, Potočnjak 3.

Sedmerci: Zaprešić 4 (4), Zamet 4 (5). Isključenja: Zaprešić - , Zamet 6 minuta.

Rukometašice druge ekipe Zameta slavile su na gostovanju u Zaprešiću na koje su otputovale bez nekoliko igračica koje su istovremeno na Centru Zamet igrale prvoligaški ogled sa Zelinom. Ekipa trenera Ede Šmita odlično je otvorila susret, povela 4:1, no onda neobjašnjivo stala. Domaće rukometašice serijom 7:2 okreću vodu na svoj mlin (8:6), a nekoliko minuta kasnije i povećavaju prednost na tri pogotka razlike (13:10). Riječanke ipak do poluvremena uspijevaju sustići domaćina, a na odmor se odlazi s nerješenim rezultatom (16:16) koji je više odgovarao Zaprešićankama negoli Zamećankama.

Riječi trenera Ede Šmita u svlačionici očigledno su urodile plodom, riječke rukometašice čvršće su ušle u drugo poluvrijeme, povele te držale konce igre i rezultata do konačnih 30:33.