2. HRL RUKOMETAŠICA

Orijentašice istaknule kandidaturu za prvaka

Nedjelja, 07. listopada 2012. 18:45 Napisao/la  SC

Sloga - Orijent Presoflex 18:34 (9:16). Riječanke su  na gostovanju u Samoboru uvjerljivo slavile

Utakmica 2. kola Druge lige rukometašica – zapad

SLOGA – ORIJENT PRESOFLEX 18:34 (9:16)

OŠ Bogumil Toni. Gledatelja: 100. Suci: Bionda i Bionda (Zaprešić)

SLOGA: Bolfek 4, Nikl, Matušić, Stilinović, Kolarek, Stričević 3, Krivo 2, K. Lenard 1, Dedić, Petković, Vlašić, Šeketa 3, I. Lenard 2, Bojić 3.

ORIJENT PRESOFLEX: Spahić, Dramac 4, Juričić 4, Marjanović 1, Samardžić 2, Babić 4, Konta 1, Milosavljević 5, Skorić 1, Hodžić 4, Jerčinović 4, Gršković, Komadina 1, Zugan 1, Debelić 2.

Sedmerci: Sloga 4 (4) , Orijent Presoflex 4 (7) . Isključenja: Sloga 20 , Orijent Presoflex 18 minuta. Crveni kartoni: Debelić (36' – treće isključenje), Dedić (43' – treće isključenje).

Rukometašice Orijent Presoflexa na gostovanju u Samoboru uvjerljivo su slavile protiv domaće Sloge rezultatom 34:18. Orijentašice su tako demantirale trenera Sanjina Lučičanina koji je uoči utakmice domaće rukometašice stavio u ulogu favorita. Riječanke su se na terenu pokazale kao apsolutni favoriti, a njihov strateg imao je razloga za dobro raspoloženje unatoč činjenici da je pogrešno procijenio kvalitetu suparničke ekipe.

Trener Sanjin Llučičanin priliku je pružio svim igračicama s klupe, a u listu strijelaca nisu se upisale jedino golmanice Sabrina Spahić i Paula Gršković.  Pitanje pobjednika bilo je riješeno već do poluvremena, a u ostatku utakmice jedino što nije bilo poznato jest razlika s kojom će riječke rukometašice napustiti parket dvorane u Samoboru.

Utakmicu su obilježila brojna isključenja pa su tako sutkinje Bionda i Bionda iz Zaprešića igračicama dodijelile čak 38 minuta kazne.

Nakon pobjede nad Slogom Orijentašice su samo potvrdile ono što su već svi znali, a to je da su igračice Sanjina Lučičanina glavni, a možda i jedini pretendent za sam vrh prvenstvene ljestvice.