Dunatova laka konjica potopila Kvarner Kostrenu

Nedjelja, 11. ožujka 2012. 10:08 Napisao  Milan Kosanović

Kozala – Kvarner Kostrena  31:19 (15:11). Nastavak je ponudio puno bržu i čvršću igru Kozale koja je već nakon prvih desetak minuta igre odjurila na nedostižnih 26:16

Kozala – Kvarner Kostrena  31:19 (15:11)

Utakmica 15.kola Druge lige rukometaša – zapad. Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 150. Suci: Biščan i Maršić (obojica Karlovac).

KOZALA: Ćaćan, Soldo, Luketić 4, Vladika, Jeličić 3, Matanović 8, Sorić, Bačić 2, A. Tomić 4, F. Tomić, Stipčić 2, Briški 2, Jerčinović, Klarić, Buneta 5.

KVARNER KOSTRENA: Gulija, Vorkapić 4, Krivačić 3, Malnar, Bandera, Briški 7, Lipović, Jureško 2, Đaković, Modrić, Pribanić 2, Tintor 1.

Sedmerci: Kozala 1 (2) , Kvarner Kostrena 2 (3) . Isključenja: Kozala 4 , Kvarner Kostrena 8 minuta .

Rukometaši Kozale na domaćem terenu upisali su novu pobjedu protiv fenjeraša iz Kostrene koji sitno broji kao član drugoligaškog društva. Kvarneraši su na opće iznenađenje dobro otvorili utakmicu, u nekoliko navrata imali su čak i vodstvo (2:4, 7:8), no to je ujedno bilo sve što su napravili na parketu dvorane Dinko Lukarić. Igrači trenera Darka Dunata ubacili su u brzinu više, a na poluvrijeme se odlazi s vodstvom domaćih 15:11. Nastavak je ponudio puno bržu i čvršću igru Kozale koja je već nakon prvih desetak minuta igre odjurila na nedostižnih 26:16. Najveća prednost na utakmici iznosila je 13 pogodaka razlike (31:18), što i nije neka novost s obzirom na igru koju prezentira momčad trenera Esada Subašića.

Valja tek napomenuti da su u redovima Kozale standardno dobri bili kadetski reprezentativci Vlado Matanović (osam pogodaka) i Marin Buneta (pet pogodaka). Nakon lakšeg treninga s Kostrenjanima  igrače trenera Darka Dunata u sljedećem prvenstvenom kolu očekuje puno teži zadatak, gostovanje u Zagrebu gdje će Riječani snage odmjeriti s drugom ekipom Croatia osiguranja.