2. HRL: Trsat na gostovanju izdržao pritisak Selca i osvojio dva boda

Nedjelja, 05. ožujka 2017. 22:54 Napisao/la  N. D.

Suci: Abramović i Štefančić (oba iz Rijeka)

SELCE: I. Antić, R. Antić 6, Brnić 4, Pobor, Orlić 2, A. Antić, Kabalin 1, Poštić 1, Čajić, S. Antić, Piškulić, Krpan, Krišković, Bačić 5, Cuculić 2, Jeličić

TRSAT: Daskijević, A. Katić 6, Jerčinović 1, Maljavac, Škorić, Žepina 3, Zakšek, Olić, Kavran 3, I. Katić 7, Ujević, Polić 1, Kalac 1

Sedmerci: Selce 2(1), Trsat 4(3)

Isključenja: Selce 14 minuta Trsat 4 minute

Rukometaši Trsata u utakmici 12. kola Druge lige slavili su na gostovanju kod momčadi Selca rezultatom 22:21.

Domaći rukometaši bolje su otvorili susret te su održavali početnu prednost 2:0, do 13. minute kada je došlo do prvog izjednačenja 5:5.

Svih pet golova za trsaćane postigla su braća Ivo i Anton Katić s pozicije krila, te su bili nerješiva enigma za domaćeg vratara Darka Jeličića.

Do kraja poluvremena igralo se gol za gol, te je Trsat držao u igri vrlo dobar vratar Tin Škorić i gosti odlaze na predah s prednošću 12:11.

Na početku drugog dijela Trsat radi mini seriju i odlazi na 14:11, što se na kraju pokazalo kao nedostižno za domaće igrače.

Selce je došlo do izjednačenja 15:15, a posljednih pet minuta utakmice mogla se vidjeti drama na terenu.

Trener Trsata, Siniša Orlović, u 54. minuti na gol šalje vratara Frana Daskijevića koji s dvije uzastopne obrane drži Trsat u vodstvu, a zatim u zadnjem napadu Selca u 60. minuti brani sedmerac Dinu Bačiću i donosi pobjedu svojoj momčadi.

Kod domaćina treba izdvojiti odličnog vratara Darka Jeličića, koji je u susretu sakupio 16 obrana, a kod gostiju braću Antona i Iva Katića koji su zajedno postigli 13 pogodaka.