2. HRL: Murvica ostala neporažena pod Kotorom, Ivaniću titula prvaka zbog bolje gol-razlike

Nedjelja, 11. prosinca 2016. 20:17 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Utakmica 11. kola: Murvica - Ivanić  26:26 (11:15). Derbi odigran u ambijentu na kojemu bi pozavidjeli i brojni premijerligaši...

Druga liga rukometašica - Zapad,  11. kolo

MURVICA    - IVANIĆ    26:26 (11:15)

Gradska sportska dvorana. Gledalaca: 380.

Suci: Botinčan - Rupćić (Rijeka).

MURVICA: Mandekić (11), Antić, Kršul, Ljubanović, Papić, Skorić, Juričić 5, Smoljan, Filipović 3, Debelić 2, Lekaj 6 (2), Malešević, Grozdek, Pešut, Tus 4, Butković 6 (4).

IVANIĆ: Biloglav (4+1), Hren (1), Kinderman, Mrazović 7, Jukić, Malec 7, Krznarić, Petreković 4, Barišić 3, Pezić 3, Ajduk, Krajpl 1, Gunjača 1, Mihalj, Lešković, Orlović.

Sedmerci: Murvica 7 (6), Ivanić 3 (2).

Isključenja: Murvica 8 minuta, Ivanić 16 minuta.

Rukometašice Murvice prvi puta su u svojoj kratkoj, ali uspješnoj povijesti, odigrale utakmicu pred ovako velikim brojem gledalaca.

Posjeta na kojoj bi pozavidjeli i brojni premijerligaši...

Gošće sa podrškom navijača koji su doputovali svojim posebnim autobusom i sa vrlo dobrim muzičkim sastavom.

Na tribinama rukometašice iz svih klubova iz okruženja, osobe iz javnog i društvenog života, nekadašnje igračice Murvice koje sada igraju u većim klubovima.

Trener Prskalo imao je tijekom tjedna velike probleme sa zdravstvenim tegobama svojih udarnih igračica.

Marija Tus ne igra već dvije utakmice, ali je u derbi susretu koji je sučelio dvije neporažene ekipe lige, stisnula zube i odigrala odličnu utakmicu.

Ivona Skorić nakon ozljede u Zaprešiću tijekom tjedna je dobila i virozu.

Nije krenulo dobro za domaći sastav.

Gošće su postavile čvrstu 6-0 zonu u kojoj su dominirale igračice iz srca obrane, a domaća ekipa suočila se je sa vrlo jakom i mnogo iskusnijom ekipom.

U samo 6 minuta utakmice  Ivanić je dohvatio visoku (1:5) prednost.

Na to su se nadovezale i 2-3 dosta diskutabilne odluke sudačkog para, koje su dodatno digle tenzije kako na tiribnama, tako i na klupama.

Ozlijeđenu Skorić nakon desetak minuta zamijenila je čvrsta Marijeta Lekaj, koja se je u početku susreta najbolje snašla protiv gostujuće zone.

Do 15 minuta Murvica stiže do 7:8, ali za domaći sastav stižu nove nevolje.

Malec i Mrazović vješto koriste sudački kriterij za novo odvajanje.

Do odmora Ivanić ima i ogromnih 10:15, kao najavu prvog ovogodišnjeg poraza ekipe Mladena Prskala.

Prije odlaska na odmor Antonija Butković, odlično lijevo krilo i precizni izvođač najstrože kazne, svojim drugim golom od šest postignutih, donosi na odmoru još uvijek velikih -4 (11:15).

U nastavku domaća ekipa, koja uvijek igra na gornjim granicama svojih mogućnosti, kreće u veliki rezultatski lov.

Smanjene su tehničke pogreške iz prvog dijela.

Uz podršku glasnih i brojnih navijača Murvica uspijeva do 40. minute stići do prvog izjednačenja rezultata (20:20).

Utakmica ulazi u seriju od pet izjednačenja.

Sara Mandekić na domaćem golu sa nekoliko vrlo bitnih i teških obrana donosi sigurnost.

Ivana Juričić u nastavku igra simultanku s gostujućom obranom vrlo nepredvidljivim  prolascima kroz čvrstu gostujuću zonu, koje igaračice Ivanića ne mogu zaustaviti, ili su prisiljene na prekršaje za najstrožu kaznu i brojna isključenja.

Ana Debelić na crti i u tako gustoj obrani Ivanića dobila je samo dvije korisne lopte, a obje je iskoristila.

Isto tako i Marija Tus, sa četiri efektna lob udarca  tjera gostujuću vratarku u očaj.

U seriji izjednačenja i brojnih isključenja svaki napad ima veliki ulog kod obje ekipe. Petra Filipović, najmlađa igračica na terenu ima najsloženiji zadatak kako u obrani, tako i u napadu.

U vrlo pokretnoj domaćoj obrani igra na prednjem, u napadu je glavni pokretač akcija, kreator igre, ali i realizator.

U završnici susreta Murvica golovima Jurčić i Tus dolazi i u vodstvo (25:24 i 25:26).

Mrazović novim izjednačenjem rezultata diže pune tribine na noge. Murvica ima 58 sekundi za poslkednji napad u koji kreće nakon minute odmora.

Probijanjem u napadu Murvica ostaje bez napada i lopte, a gošće imaju posljednju akciju, koji su predugo spremale i sirena je okončala rijetko viđenu utakmicu sa elementima dramatike i tenzija.

Na kraju se pleše na dva kraja dvorane.

Ivanić zbog bolje razlike osvaja naslov jesenskih prvakinja sa istim brojem bodova kao i Murvica, koja je ostala neporažena pod Kotorom u najboljoj drugoligaškoj sezoni.

U srijedu će klub iz Crikvenice pokušati osvojiti i naslov pobjednica kupa RS PGž (19,30) koji brani i iz prošle godine, te se plasirati među najboljih 16 ekipa u državi.